Oli aivan ihana päivä. Mun broidi tuli kyläilemään pitkän matkan takaa. Heillä on kaksi aivan upeaa lasta ja yksi on masukassa kasvamassa. Mun bortsu ei ole jostain kumman syystä hyväksynyt lapsia. Se meidän bortsu tuli meille pitovaikeuksien takia reilun vuoden ikäisenä, eikä oikein olla saatu siihen sellaista "lue mun aivoista" kontaktia. Se yllättää meidät aina vaan uudelleen ja uudelleen.
Nyt se bortsukka teki niin, että hyväksy ne lapset. Ne leikki ja kirmasi niin, että kämppä oli sekasin ja kaikilla oli mukavaa. Lapset haki leluja koiran lelukopasta ja haasto koiran. Koira oli valmiina palvelemaan ja hyväksymään.
Mutta kysymys kuuluu, jotta miksi koira ei hyväksy lapsia ulkona? Se hyväksyy lapset sisälle tultaessa, mutta ei ei silloin, kun lapset meuhkaa pihalla.
Ihana päivä!
Tiedä häntä...
1
229
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1166310Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3776113Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695810Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452345Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1151390- 121211
- 1821052
- 59867