pesuhuoneen seinät

kiiitos

minkähänlainen laasti olis hyvä pesutilan seinien rappaukseen?

1

485

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Canis Lupus

      Ensinnäkin paljonko tulee laastia maksimi paksuudeltaan?

      ohuoet maks 3 cm niin käy TT tasoite. Karkeampia täyttöjä niin Kiillon OT tai Vetonit 137 sokkelitasoite Ne käy n. 8 cm asti jos säätelee jäykkyyttä. OT on aavistuksen karkeampaa. Molemmat kuitulaasteja.

      Tietenkin perus rappaus laasti käy muutta haastavampaa saada pysymään seinällä jos samassa talossa piikataan ja seinät tärisee.

      Pinta kannattaa viimeistellä Kiilto SK, Vetonit MT, tai kummankin tuotteen TT laastilla. tekee löysemmän lirun ja liippaa tasoitus tavan mukaiseti niin eliminoi vielä viimeisetkin montut.

      Tuolla systeemillä pääsee 3 kerran tasoituksella. Aikaa menee 1 Työpäivä yhteen laskettuna tunteina. Hajoitettuna 3 päivän alalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      166
      9416
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      348
      7143
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      105
      6052
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      165
      4037
    5. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      17
      4029
    6. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      81
      3589
    7. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      77
      3581
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      35
      3318
    9. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      191
      2974
    10. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      13
      2277
    Aihe