Pari rekkauutista

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194710797232/artikkeli/elintarvikerekka suistui tielta hameenkyrossa.html

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194710786386/artikkeli/kaatuneen rekan raivaustyot jatkuivat myohaan yohon palkaneella.html

Ja vain yhden päivän saldo. Kuka tuonne enää uskaltaa henkilöautolla sekaan kun taso on tämä
9653
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei sun tarvii sinne sohjon sekaan viikonloppuna hupiautollas lähteekkään. Me kaikkien päällesylkemät rekkakuskit koetetaan teiden talvikunnossapidon supistamisesta tai paremminkin lopettamisesta huolimatta kuljettaa siihen sun lähikauppaas ostettavaa, ja siihen sun lähibensiksees polttoaineita. Me olemme täysin syyttömiä valitsevaan,ainoastaan lehtikuvassa kuorma-auton nähneiden kukkahattutätien ja muiden asiaatuntemattomien idioottien laatimien lakien mukaistiin yhdistelmiiin, ja olemme niiden kanssa lähinnä ns. kusessa. Jokainen täysipäinen ymmärtää, että mikäli 3 akselinen veturi painaa maksimissaan 26 tonnia ja 5 akselinen perävaunu voi painaa 40 tonnia, niin tämä normaali yhdistelmä on kuin koettaisi heittää vasaraa varsipää edellä.

Äänestä

Katoppa vaan peilistä! jos kaikki henkilöautoilijoitten ulos ajot tulis lehtiin, ei sinne muuta mahtuiskaan.

Vai pitäskö meidän ammattiautoilijoittenkin alakaa valittaa ettei uskalleta lähtee reissuun kun siellä sekoilee kaikenmaaliman hörhelöt henkilö-autoillaan.Ottamatta mitenkään huomioon RASKASTA LIIKENNETTÄ !

valitettavasti meidänkin ammatti ryhmässä on ns: "ammattikuskeja" mutta niin on teidänkin, ei mekään aleta ruotimaan teitä lehtien palstolla vaikka monesti syytä oliski.

Äänestä

Ai mitä ammattikuskeja . Missä niitä on .???

Äänestä

Olet hyvin huomioinut uutiset. Olet samalla myös hyvin arvioinut omat kykysi pärjätä tuolla liikenteessä. Jos vielä pystyt arvioimaan sen miksi me raskaan liikenteen kuskit siellä teidän harminanne pyörimme, niin sitten on kaikki kunnossa. Me teemme työtä siellä missä te niillä henkilöautoilla käytte leikkimässä ja näyttämässä meille oman osaamisenne. Eli siis me teemme työtä teidän santalaatikollanne. Näin se vaan on. Jos nyt kuitenkin meille sattuu vahinko, ja kulkupelimme jostain syystä menee pois tieltä, tai vallan kaatuu ajoradalle niin kyllä te tiedätte siihen syyn. Tehän olette niitä joille ei ikinä saatu työssänne minkäänlaista vahinkoa. Jospa kerrankin pystyt arvioimaan eron auton ja auton kuljettamisessa niin se olisi jo jotain ihmeellistä. En puolusta omaa ammattikuntaani, kaikenlaista porukkaa sinnekin sopii joukkoon. Mutta pieni järjenkäyttö olisi paikallaan arvostelijoillakin.

Äänestä

Internetin suojissa on helppoa pienen hiirulaisenkin ottaa osaa vittuiluun ja päänaukomiseen milloin mitäkin porukkaa tai ammattikuntaa kohtaan kun ketään vittuilun kohdetta ei tarvitse kohdata kasvotusten. On helppoa ja turvallista sieltä kotikoneelta lähetellä "asiantuntevia" kommentteja asioista mistä itsellä ei ole pienintäkään kokemusta kuten nyt juuri vaikka ajoneuvoyhdistelmällä ajamisesta. Kun itse on niitä keskivertoa parempia kuljettajia sen premium-kinnerin puikoissa sulilla ja pitävillä teillä aamuruuhkassa on helppoa arvostella muita kun itselle ei koskaan tapahdu mitään vahinkoja vaikka vuodessa saattaa jopa viisikin tuhatta kilometriä tulla auton matkamittariin. Siinä on sitä perustaa vittuiluille!

Äänestä

Joku hajosi Pälkäneellä, kova pamaus, olisiko rengas. Tuskinpa kuljettajan vika, varmaan kaikkensa teki.

Äänestä

Se oli Penan suolikaasu päästö, jonka seurauksena tuli ns. happikato ohjaamoon

Äänestä

Nää palstan itkijät vois kyllä mennä tekemään työt minun puolesta, kun kerran ovat niin paljon parempia kuskeja

Äänestä
  • Niin mutta kun ne oikeat rekat ei toimi läppäristä! Muuten kyllä tekisivät työtäsi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fthshtsfghfn kirjoitti:

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194710797232/artikkeli/elintarvikerekka suistui tielta hameenkyrossa.html

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194710786386/artikkeli/kaatuneen rekan raivaustyot jatkuivat myohaan yohon palkaneella.html

Ja vain yhden päivän saldo. Kuka tuonne enää uskaltaa henkilöautolla sekaan kun taso on tämä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu