Pinnacle Studio 15

Aloitteleva harrasta

Mistähän johtuu kun en pysty muokkaamaan "otsikoita". Pystyn muokkaamaan tekstin, mutta sitten näkymä jämähtää. Aikaisemmissa versioissa olen muokannut näitä malli otsikkoja tekstin koko, fontti, väri, paikka ja tausta pitäisi kaikki olla muokattavissa, mutta ohjelma lukkiutuu. Olen asentanut koko ohjelman jo uudelleen, mutta se ei auttanut. Käytän W7 käyttöjärjestelmää.

5

353

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lukkiutuuko ohjelma jos luot otsikon, etkä muokkaa niitä valmiita. Työkalulaatikosta valitset "Luo otsikko"

    • Aloitteleva harrasta

      Kyllä sama tilanne. Tekstin pystyy kirjoittamaan, mutta ei muuten muokkaamaan. Ei myöskään noteeraa "OK" toimintoa, jolla otsikon pitäisi ymmärtääkseni tallentua paikalleen ja olla katsottavissa.
      Otsikon luomis/muokkausnäkymässä mikään alareunassa oleva painike ei toimi.

    • Aloitteleva harrasta

      Ongelma ratkesi kun asensin ohjelman ja lisäosat englanninkielisinä. Ongelmia oli kun asennusoli suomenkielisenä.

    • raskas ohjelma

      varmaan koneesi tehot eivät riitä,
      oletko katsonut professorin käyttöä, anna olla aina yhden tehtäväsi jälkeen ainakin 10-15 sek ja katso tekeekö se jotain mitä ei ole ehtinyt heti tekemään, jos tekee, anna tehdä tehtväst loppuun.

      minulla Studio 14 ja i7 professori, näyttömuistia 2Gt ja keskusmuistia 8 Gt ja ssd levy , eikä yhtään liikaa ole tehoja, jus mukavasti.

      Studio 14 oli minimivaatimus i5, kun kaverit ovat i5 kokeilleet niin hermot ovat menneet.

      Hitaammalal koneellani studio 14 ei edes aukea.

    • Arvid Jantuinen Lops

      Jos asennat ohjelman englanninkielisenä, silloin et voi kirjoittaa tekstiä kuin englanniksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      260
      9770
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      178
      5513
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      156
      5129
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      69
      4800
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2369
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2219
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      302
      1838
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1547
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1491
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1113
    Aihe