Eli spk-narttu 1v2kk, ekat juoksut heinä-elokuussa 2011 (8-9kk vanhana). Toiset juoksut alkoi marraskuun alussa, vuotoa reilu viikko ja pimppi oli turvonnut sellaiset 2-3vk vuodon jälkeen. Sitten luulin että oli ohi, kun kaverin luona oltiin eikä sen saku-uros reagoinu millään tavalla narttuuni (ennen juoksuja siis oli ihan kiinni persiissä koko ajan).. No, nyt joulukuun 10. pv alkoi veritippoja löytyä taas. Lähdin vanhempieni luokse 15.pv ja heidän uroksensa yrittää pukille ja tutisuttaa leukojaan KOKO AJAN. nuolee narttuni peffaa kun suurintakin herkkua. Vuotoa kestänyt nyt siis reilun viikon ja pimppi ihan turvoksissa. Edelliset juoksut tyyliin 1kk sitten!!? Narttu ei ole apaattinen, ei juo normaalia enempää, ei ole muutenkaan sairaanoloinen eikä vuoto ole mitenkään epänormaalia (ihan samanlaista kun kuukaus sitten) eli ei taida olla mistään kohtutulehduksesta kyse. Liekö valeraskaana? Vai voiko ihan vaan olla normaalit juoksut nyt taas?
Sivistäkää joku. Mistään akuutista ei siis ole kyse eli en ole eläinlääkärille kiikuttamassa nyt joulun alla täältä huitsin nevadasta.
Sivistäkää joku. Mistään akuutista ei siis ole kyse eli en ole eläinlääkärille kiikuttamassa nyt joulun alla täältä huitsin nevadasta.
Vastaukset 1
Vanhimmat
aikasemmat juoksut oli valejuoksut. nuori koira niin ei ole horm.tasapaino vielä kohdallaan