Enkä tarkoita tällä heidän hygieeniaansa vaan laskutusta. Mä oli noiden laakaista-asiakas aina viime vuoden lopulle asti. Ongelmat alkoivat vuoden 2010 syyskuun tienoilla. Tollon Intrum alkoi lähetellä mulle perintäkirjeitä DNAn vanhoista laskuista. Niitä tuli muistaakseni noin puolesta vuoden 2010 laskuista. No, homma alkoi vi...maan marras-joulukkuun vaiheessa ja soitin DNAn laskutukseen kysyäkseni mitä hemmettiä ne oikein pelleilee. Puhelimen toisessa päässä ollut naikkonen ei kiinnostunut asiasta edes sen vertaa, että olisi kysynyt mun nimeäni vaan totesi vain, että heidän laskutuksensa ei tee virheitä ja mun pitää maksaa ne laskut. Ei muuttanut mieltää vaikka kerroin, että ne on maksettu jo ihan normaalisti ajat sitten. Eikä kiinnostunut asiasta edes, kun sanoin että kai mun yhteydet olisi katkaistu jo ajat sitten, jos mulla olisi puolet vuoden laskuista maksamatta alkaen helmikuulta. Pistin ton jälkeen asiakkuuden totta kai poikki niiden kanssa samalla puhelulla.
Tuo ei kuitenkaan hillinnyt niiden laskutusta oikeastaan yhtään vaan mä olen tänä vuonna saanut suurin piirtein samaan tahtiin laskuja kuin asiakkaanakin ollessani DNAlta lähinnä Intrumin lähettämänä. Johonkin viime syyskuuhun asti ne koittivat periä multa uudelleen jo maksettuja laskuja. Mutta kun tuo kusetus ei toiminut, niin nyt ne ovat muuttaneet taktiikkaansa. Viimesimmässä, viime kuun lopussa tulleessa, ne haluavat mun maksavan jotkut laskut mitä mä en ole ikinä edes saanut. Eikä ainoastaan, että perintäkulut ovat uusi ennätys, niin viivästyskorkokin näyttää olevan kovaa luokkaa. Korkoa pitäisi maksaa noin 30% velkasummasta. Laskujen numeroiden perusteella niiden olisi pitänyt tulla mulle joskus kesän tienoilla. Eli heidän viivästyskorko näyttäisi olevan jotain yli 60% luokkaa per vuosi.
Yksikään noista laskuista ei ole viety koko aikana oikeuteen. En tiedä miten tän viimesimmän kanssa käy, kun mulla ei ole esittää mitään maksukuittia asiasta.
DNA on puhdas huijarifirma
ex-DNAn asiakas
1
213
Vastaukset
- otan osaa
Näetkö tiliotteestasi, että olet maksanut sen viimeisimmänkin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671232- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että336701- 51661
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646- 51638
- 101625
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76592
- 56574