Teneriffalle myy Finnmatkat viikko 1080e 2aik ja 2lasta. Noin halpaan en oo vielä törmänny.
Halpaa on!!!!
cheapvacation
171366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
FM tammikuu 2aik ja 2lasta viikko Gran canarialla 992e!
Käy äkkiä kattomassa ennenkun sen joku ostaa.
Mikä hotelli ja lähtö, kun en löytänyt?
se meni samantien!
Kerkesin saada viikon reissun 21.01.12. Kahden muksun kanssa todellakin alle tonnin:)
Pari henkeä tammikuun loppupuolella Maspalomasiin pariksi viikoksi hintana 818 ekeä kuljetuksineen yhteensä, joten edullista on. :)
MInä taas en menisi vaikka maksettaisiin. Juurihan siellä kuoli suomalainen 20-vuotias parvekkeelta pudotessaan/pudotettaessa! Siellähän kuuluisa pahin lentoturmakin tapahtui 1977 kun töpeksivät lennonjohdossa. Huh huh..miten tuo voi kiinnostaa, mieluummin Thaimaa.
Kunhan pääsisit edes lähi sivaan.
Tai ihan oikeesti Siwaa.
Hoplaa! Noin sitä pitääkin järkeillä, onnea vaan.
Onko se Teneriffan saaren vika jos joku menee ja putoaa/pudotetaan partsilta?
Ja se lento-onnettomuuskaan ei suinkaan ollut Tenerifan saaren vika, vaan summa
inhimillisiä erehdyksiä/töppäyksiä.
Ja eiköhän suomalaiset siellä Thaimaassa kuole/saa tartuntoja useimmin kun näillä saarilla?
Vähänkö Thaimaassa on ollut kuolemaan johtaneita onnettomuuksia? Varokaa suihkuja siellä.
IDIOOTTI senkin KÄRSÄMÄKELÄINEN. Sehän onkin kohteesta kiinni jos joku humalainen sinunlaisesi idiootti tippuilee parvekkeilta.
Mene vaan sinä sinne Thaikkulaan MUIDEN TÖPSELINENIEN pariin..
Nöh nöh j
Mitäs siellä Thaimaassa sattuikaan taannoin.......?????
Sitäpaitsi noihin parvekkeilta tippumisiin voi aina itse vaikuttaa
HAHHAH!
HAHHAH!
HAHHAH!
Mitäs se siihen Teneriffalle menoon vaikuttaa, että putosi suomalainen parvekkeelta..? 1977 oli Gran Canarialla lentokentällä pommiuhka jolloin lentoja käännettiin Teneriffalle jonka kenttää ei oltu suunniteltu niin monille koneille yhtäaikaa oli sumuista LENTÄJÄT ymmärsivät ohjeet väärin. Tapahtuman jälkeen rakennettiin eteläpuolelle saarta reina sofian lentokenttä, johtuen siitä että eteläpuolella ja matalemmalla kuin los rodeosin kenttä ei ole sumuista läheskään niin usein, jos koskaan.
Toi on taas noita nojatuolimatkilijoita! Ei ikinä ole käynyt poissa kotoa ja ihaille jotain taikkumatkoja. Oike aThaimaan matkaj ei edes käy täällä kirjoittelemassa mitään ja jos käy, niin häm myös arvostaa kanarian matkoja,
Hinta/makan pituus yleinsä ratkaisee.
Eli hyvää joulua vaan sullekkin!
Jos olisi mahdollista lähteä milloin haluaa, niin säästää paljon. Omatoimisesti eli lennot ja majoitus erikseen internetin ihmeellistä maailmaa hyväksikäyttäen laskeskelin juuri n. tunti sitten, että 2 hlöä pääsisi tammikuun 22 pnä(lähtö) 565e/hlö/2hlöä/2viikkoa. Kohde on playa de las Americas.
Ai niin, unohtui lähtöpaikkakunta on helsinki
2 henkilöä, Puerto de la cruz, norwegianin lennot, Teide Mar hotelli (muistaakseni), 2 viikkoa, lokakuussa, n.450€/henkilö. Norwegianin halpalennot loistavia, 90 € per suunta 8 € matkalaukusta kun maksaa etukäteen netissä :)