Turkkiin opastöihin tms.

Aida...

Hei

Olen koulutukseltani merkonomi sekä sosionomi (AMK). Kielitaitoni on se, ettäenglannilla pärjään ja ruotsia osaan hieman. Myös Turkkia osaan puhua ja ymmärrän sitä.

Olen työskennellyt kaupan alalla, hoiva-alalla ja nyttemmin 2 vuotta sosiaalialalla. Olen vain jotenkin loppu tähän Suomeen ja tähän yhteiskuntaan.

Tahtoisin lähteä töihin ulkomaille ja Turkki tuntuisi parhaalta, koska osaan kielen ja tavat sekä moni paikka on siellä tuttu minulle. Mutta sosiaalialan töitä Turkista on turha edes yrittää hakea

Antakaa vinkkejä mihin kannattaisi hakeutua. Olen vähän päälle 30-vuotias ja tottunut tekemään töitä.

Onko kukaan esim. ollut nazarilla oppaana tai muuten kohteessa töissä? Deturille on tahdo hakea, koska olen kuullut siitä ihan tarpeeksi negatiivista palautetta. Tahtoisin siis ihan oikean työn, en vain työtä kesäkaudeksi.

2

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä sanoisin jos haluat työ Turkissa,sinun pitää tutustua jonkun kanssa ja hän kutsu sinut töihin.

      • hehehhehehhe

        Sinä saa sano mitä vaan minä tunte moni turkki laine ei auta kutsu kuule tässä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2304
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1274
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      86
      1068
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      992
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      145
      939
    6. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      924
    7. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      893
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      823
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      813
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      50
      786
    Aihe