Pyydettyä???

Valtiojohdon kosto varikolle ja varuskunnalle?

Kun "kähmivät" kapiukot marjalahjukset, romulahjukset sekä huutokaupparahat omille tileilleen?
(Talvisodan omanedunhengessä tietenkin)

Puhumattakaan lapinlennoston kerosiinipetoksesta....

Sotaväen rikoslait voimaan taas?
11389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Aivan sotatila aikana oli toimiva KENTTÄOIKEUS?? eipä moni uskaltanu hölmöillä kuten näin €aikaan.

Äänestä

Nykyajan KENTTÄOIKEUS:
On media.Saavat hävetä "talvisodan henkeään"!!!
(Nyt vaan syyttömätkin rehelliset joutuvat kärsimään näistä kähmijöistä varikolla ja varuskunnassa supistuksin ja maineen menetyksin)

Äänestä
  • Täällä eräs henkilö etsii Kukkaa Viirilästä. Jos Kukka satut huomaamaan tämän kirjoituksen, niin olisi kiva jos kirjoitat vaikka tänne, että huomasit, niin täällä olisi henkilö, joka haluaisi kontaktia. Keksitään se kontakti sitten miten.

    Äänestä

Ovatkohan sen rikosylikomisario Jari Aarnion hyvä veli ystäviä.vai pelkästään samaa sarjaa.

Äänestä
  • Mulla on yksi sellainen puhelin numero, jonka voin vaikka laittaa tänne jos Kukka huomaat tämän ilmoitteluni, Aivan rehellinen homma tämä. Löysin Sinut netistä, mutta en saa sieltä kautta yhteyttä koska en maksa jäsenmaksua, koska en anna kelleen pankkikorttini tietoja kun voi olla huligaani firma, joka nostaa sitten yli sallitun tililtäni.

    Äänestä

  • Ihailija kirjoitti:

    Mulla on yksi sellainen puhelin numero, jonka voin vaikka laittaa tänne jos Kukka huomaat tämän ilmoitteluni, Aivan rehellinen homma tämä. Löysin Sinut netistä, mutta en saa sieltä kautta yhteyttä koska en maksa jäsenmaksua, koska en anna kelleen pankkikorttini tietoja kun voi olla huligaani firma, joka nostaa sitten yli sallitun tililtäni.

    Laitan numeron tänne ja voit soittaa tai tekstiviestillä numerosi tai sähköpostisi, kiitos etukäteen Kukka. Numeroni on 040 4150797

    Äänestä

Heippa nyt on muodissa olla veteraanien omaisuuden vartioina ja taloudenhoitajina.ei oo ylioppilastutkinto ja tai kadettikoulu mennyt hukkaan.

Äänestä

Suomen puolustuskykyä "ajettiin alas" raakasti...
Ja osa porukasta "veljeilee" Naton kanssa eri sopimuksilla...

Jos vielä "Lyödään päätä mäntyyn" Putin tulee tännekin...

Äänestä
  • Demareita ja Tarja Halosta on kiittäminen puolustusvoimien alasajosta. Keuruullakin on paljon demariäänestäjiä.

    Äänestä

Puolustusvoimien alasajosta on kiittäminen Lauri Oinosta joka kansanedustajana puolustusvaliokunnassa hyväksyi säästöraamit, jonka mukaan pääesikunnan tuli tehdä karsinnat ja tietysti Matti Vanhasta tuon ajan pääministeriä!

Äänestä

Jos tänne oikeasti hyökätään, olemme mennyttä, ei siinä mitkään määrärahat auta. Tunki tänne sitten itä tai länsi, hyökkäys- tai avustustarkoituksella, nykyinen sodankäyntekniiikka jyrää yltitsemme. Rauhanturvatyötä ja poliittista silmää, siinä turvamme.
Kun kuuntelee niitä sotaveteraaneja, joita vielä on jäljellä, käsite talvisodan henki ei tunnu kovin suuremmoiselta; se kaikki oli liian vaikeaa, vaikka selvittiinkin, jotenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viirilä vaan taas. kirjoitti:

Valtiojohdon kosto varikolle ja varuskunnalle?

Kun "kähmivät" kapiukot marjalahjukset, romulahjukset sekä huutokaupparahat omille tileilleen?
(Talvisodan omanedunhengessä tietenkin)

Puhumattakaan lapinlennoston kerosiinipetoksesta....

Sotaväen rikoslait voimaan taas?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu