Ok. Onko olemassa enää yhtään 70-luvun aatteita vaalivaa nuoriso Punkkaria!!?
Tuntuu siltä, että koko laji on nyt sitten katoamassa vain muoti Punkin alle, kuten 80-luvulla jo tapahtuikin.
Mitä siis on tapahtunut??
Onko meitä enää jäljellä??
Kertokaa.
Me Punkkarit ollaan muutekin niin vähässä ja ennen Punkkarit oli ryhmissä, oltiin massassa, mutta silti erotuttiin siitä, nyt, ne ryhmät, ja oikeat JENGIT on kadonneet...!!???
Ilmoittakaa Pro-Punkkarit, teitä kaivataan.
Tuntuu siltä, että koko laji on nyt sitten katoamassa vain muoti Punkin alle, kuten 80-luvulla jo tapahtuikin.
Mitä siis on tapahtunut??
Onko meitä enää jäljellä??
Kertokaa.
Me Punkkarit ollaan muutekin niin vähässä ja ennen Punkkarit oli ryhmissä, oltiin massassa, mutta silti erotuttiin siitä, nyt, ne ryhmät, ja oikeat JENGIT on kadonneet...!!???
Ilmoittakaa Pro-Punkkarit, teitä kaivataan.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Voin luvata sinulle, enää ei ole jäljellä yhtäkään todellista Malcom McLaren-punk-aatteen kannattajaa. Voimme myös todellakin väitää, että punk ei ole kuollut, sillä sitä ei ole koskaan ollut olemassakaan. Hipstereistä, "hipeistä", voitanee sanoa sen verran, että Vietnamin sota on ohi ja beat-liikkeen suuret nimet (lukuun ottamatta Ferlinghettiä) ovat heittäneet veivinsä - näin ollen myös 2000-luvun hipit eivät voikaan olla hippejä - he kykenevät vain halpaan plagiointiin.
Siinä taas yksi kaiken tietävä...
Sähköäkään ei sitten voi olla olemassa, kukaan ei sitä ikinä ole nähnyt.
"enää ei ole jäljellä yhtäkään todellista Malcom McLaren-punk-aatteen kannattajaa"
Ja seuraavassa lauseessa väität, että punkia ei ole ikinä ollut olemasakaan.Mistähän sitten keksit tuon äskeisen lauseen, jos koko aatetta ei oikeasti ikinä ole ollut olemassakaan. :O
Oli hyvinkin myönteistä, että tartuit paradoksiin. Tämän vuoksi onkin järkevää pohtia, kumpi toisensa poissulkevista premisseistä pitää paikkansa.
Joopa joo, mikä vitun McLaren??
Kyllä säkin taas tiedät jotain Punk-tyylistä joo...
Oot siis joku vi**n hoppari taas itekin, jolla ei oo mitään muuta tekemist kun rääviä suutaan.
Kyllä Punk on edelleen, se ei oo vain muoti Punkkia, mutta misää ne Punkkarit on, sitä mä en tiedä, pitää tuota katsoa.!
Hipit ei mua kiinnosta vitun vertaa!
Punk fore ever and it keeps us together.
Loistavaa provokaatiota. Surullisinta on, että itsekin menin siihen mukaan.
Tuskin niitä ainakaan mistään suomi24:sen keskustelupalstoilta löydät, etenkään nuorten tyyli osastolta....
Jaa miks en löytäis??
Sä oot varmaan joku vitun Pissis Hoppari, joka ei vaihteen vvuoks nää inhimillisyyttä kenessäkään... Daah!!!
Siks koska mitä todennäkösemmin nuoret palsta on nuorille eli 12-17 vuotiaille.
Niitten ikäsistä muka löytyis punkkareita?
Okei, jos oot jostain suosikista repiny tos punkki jutun, mut täält et aitoo punkkarii löydä.
viimeistään nyt sulta meni loppukin uskottavuus...
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=4500000000000274
tuolta vois ehkä löytyy, vaikka ei ookkaa nuoriso-palsta..
Älkää ruokkiko peikkoja.
et voi olla aito punkkari. Ei onnaa.
www.punkinfinland.net
www.puntala-rock.com