Luksusta ja hemmottelua Aasiassa

softcell

Kun on kiertänyt ympäri maailmaa, asunut parhaissa hotelleissa, syönyt parhaissa ravintoloissa, laittanut aivot narikkaan parhaissa all-inclusiveissa, tuli yhtäkkiä olo ettei keksi mihin mennä seuraavalla lomalla. No joo, tottakai netti tarjoaa hirvittävästi vaihtoehtoja ja Amexin tiiliskivi lisää, mutta olisiko vinkkejä? "Ihan hyvä ja kiva", joo, ei kannata tähän kirjoitella niitä juttuja. Tosi luksusreissaajat, laittakaa vinkkejä.

2

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Prinsessa ja herne

      Kerro lisää ... mitkä on sinun mielestä parhaat hotellit ja parhaat ravintolat, jotka kannattaa kokea? Bangkokissa kokeiltu Shangri-la ja Peninsula, ei hassumpia, tykkäsin kovasti. Dubaista en tykkää paikkana, vaikka Burj Al Arabin ravintolasta tietysti ei voi olla tykkäämättä.

      Mutta kyllä Euroopastakin löytyy. Pariisin keskusta tarjoaa kivoja elämyksiä, Espanjan pohjoisosan maaseudulla on loistavia Michelin-ravintoloita. Euroopan tasokkaimmat all-inclusivet ja suojaisimmat laguunit on Kreetalla. Milano tarjoaa myös joitakin hyviä luksuselämyksiä. Moskovassa osataan luksus todella hyvin.

      Luksusta on minusta eniten oma rauha ja hiljaisuus, ilman meluavia turisteja. Niitä on kesällä vähän joka paikassa. Suomessa en tykkää olla kesällä kun on hyttysiä liikaa.

    • prinsessa ja dildo

      Te ette ole käyneet Mikkeliä kauempana!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      637
      8488
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      351
      3244
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      428
      2284
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      128
      1367
    5. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      33
      1348
    6. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      15
      1285
    7. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1221
    8. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      93
      1123
    9. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      65
      1085
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      46
      943
    Aihe