Luksusta ja hemmottelua Aasiassa

softcell

Kun on kiertänyt ympäri maailmaa, asunut parhaissa hotelleissa, syönyt parhaissa ravintoloissa, laittanut aivot narikkaan parhaissa all-inclusiveissa, tuli yhtäkkiä olo ettei keksi mihin mennä seuraavalla lomalla. No joo, tottakai netti tarjoaa hirvittävästi vaihtoehtoja ja Amexin tiiliskivi lisää, mutta olisiko vinkkejä? "Ihan hyvä ja kiva", joo, ei kannata tähän kirjoitella niitä juttuja. Tosi luksusreissaajat, laittakaa vinkkejä.

2

185

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Prinsessa ja herne

      Kerro lisää ... mitkä on sinun mielestä parhaat hotellit ja parhaat ravintolat, jotka kannattaa kokea? Bangkokissa kokeiltu Shangri-la ja Peninsula, ei hassumpia, tykkäsin kovasti. Dubaista en tykkää paikkana, vaikka Burj Al Arabin ravintolasta tietysti ei voi olla tykkäämättä.

      Mutta kyllä Euroopastakin löytyy. Pariisin keskusta tarjoaa kivoja elämyksiä, Espanjan pohjoisosan maaseudulla on loistavia Michelin-ravintoloita. Euroopan tasokkaimmat all-inclusivet ja suojaisimmat laguunit on Kreetalla. Milano tarjoaa myös joitakin hyviä luksuselämyksiä. Moskovassa osataan luksus todella hyvin.

      Luksusta on minusta eniten oma rauha ja hiljaisuus, ilman meluavia turisteja. Niitä on kesällä vähän joka paikassa. Suomessa en tykkää olla kesällä kun on hyttysiä liikaa.

    • prinsessa ja dildo

      Te ette ole käyneet Mikkeliä kauempana!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      60
      1049
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      98
      1024
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      872
    4. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      60
      810
    5. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      135
      802
    6. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      123
      793
    7. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      25
      669
    8. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      45
      666
    9. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      51
      650
    10. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      620
    11. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      607
    12. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      14
      605
    13. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      83
      586
    14. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      578
    15. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      35
      570
    16. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      47
      568
    17. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      565
    18. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      125
      562
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      48
      527
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      9
      513
    Aihe