Ei enää ikinä!

Juulia26

Olimme pargassa kaveriporukalla viime syksynä. Minun mielestä se on aivan hirveä paikka! En menisi kyllä uudestaan, vaikka saisin ilmaisen matkan. Espanjakin on 1000 kertaa parempi. Pargassa ihmiset vain esittää ystävällisiä ja ruoka ja juoma on suoraan sanottuna paskaa. Pastassani oli eräässä ravintolassa TOUKKIA! Tarjoilia vaan hymisi jotain ja yritti tarjota uutta annosta, jota en tietenkään ottanut. :) Olkaa tarkkoina juomien ja ruokien kanssa. Seuraavaksi mennään ranskaan! :)

4

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mythos 9

      No tuota juttua ei usko vanha Erkkikään. Taidat olla katkera siittä ettei Jorgos antanut?

    • 1000x

      Espanjassakin oli jäätelötöttörön pohjalla toukkia, ei ikinä Espanjaan...hih

    • Pargaan

      Olin itse Pargassa elokuussa, ja ihan mielelläni lähtisin uudelleen. Ruoka oli minusta hyvää (tosin kävin ehkä vähän kalliimmissa paikoissa?). Paikka oli rauhallinen, mutta juuri sitä halusinkin. Ystävällisiäkin minusta olivat. Olin lähdössä päiväksi saaristoon ja tarkoitukseni oli nostaa automaatista käteistä (minulla oli ehkä kymmisen euroa, mutta ajattelin että saarissa tarvitaan käteistä) ja käydä sitten aamiaisella. No kaksi kokeilemaani automaattia oli rikki, menin kuitenkin aamiaspaikkaan ja kysyin voiko heillä maksaa kortilla. Ei voinut, mutta voisin maksaa seuraavana päivänä! Niin teinkin, mutta matkalla satamaan löysin sitten toimivan automaatinkin.Joten minulla on vain hyvää sanottavaa Pargasta.

    • oksettaa kuin toukat

      Jaahas Hupakko on taas työnanjajan mieliksi kyhännyt yhden löysän pas*an sivulle.
      Koko juttu on taas huppelissa tai lääketokkurassa huitaistu.

      Olisi tietysti kiva,ettei tuollaiset sinne menisi. Ehkä Limmokselle enintään sekonkiajan ulkopuolella.

      Ja nyt jos saan pyytää,painu sinne matkaopaslehdelle nostamaan Air Finland

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2244
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      988
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      952
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      853
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      121
      842
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      773
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      753
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    Aihe