Huono otsikko, mutta kysymyksenä siis, että minkä ikäisenä olette antaneet pentujen ruveta leikkimään isompien koirien kanssa? Tuttavilla on useilla isoja ja erittäin raju leikkisiä koiria ja omani olen antanut muutaman kerran käydä riekkumassa niiden kanssa, ihan vain jo tutustumisen vuoksi. Leikit vain tosissaan ovat aika kovia ja välillä joutuu väliin menemään. Varsinkin, kun menon yltyessä pentu ei edes väistä tai itse rupea himmaamaan vaan aloittaa järjettömän provosoinnin toista koiraa kohtaan. Puree, puree, puree, hyökkää päin, käy kiinni vaikka toinen isompi hyppii jo lähestulkoon "raivoissaan" päälle. Siis ei kumminkaan oikeasti agressiivisena :)
Minkä ikäisenä rajut leikit?
LuupääManse
1
191
Vastaukset
- voi elämän kevät
"Puree, puree, puree, hyökkää päin, käy kiinni vaikka toinen isompi hyppii jo lähestulkoon "raivoissaan" päälle. Siis ei kumminkaan oikeasti agressiivisena :)"
joo , ei oikeasti agressiivisesti..mutta kun nämä rottweilerit on tämmösiä periksiantamattomia pikku puupäitä :)..
Palaa isommalta käämit helposti tollaseen rähjääjään.
En antaisi pennun jatkaa riehumistaan ..jää ns. vaihde päälle , on paha alkaa kitkemään tapaa pois kun on kaveri 60 kiloinen :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site916079Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto545050SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574202SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963799Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73543Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1113086SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502513Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352439Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat502163Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val71505