Eli minulla on paimensukuinen lapinkoira, uros joka on 10kk ja käyttäytyy sisällä hyvin eli tottelee ja on rauhallinen, mutta sitten kun pitää ulos mennä ja se näkee hihnan niin se rupee riehumaan, hyppimään päin, haukkumaan, "näykkimään" mutta ei kuitenkaan sillä tavalla että se sattuisi, eikä usko mitään mitä sanooo saatika edes kuuntele ja sitten kun mennään pihalle niiin sama homma jatkuu paitsi siellä se ei näyki mutta haukkuu kaikille ja kaikelle mikä liikkuu, vetää hihnassa ja käyttäytyy todella huonosti eikä vaikuta enää samalta koiralta kuin sisällä niin ajattelin että pitäisiköhän tässä mennä johonkin koirakouluun tai koulutuskursseille? ja tietääkö kukaan mitään hyviä sellaisia täältä Nurmijärven läheltä?
paimensukuinen lapinkoira.
käytös ongelma?
0
148
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648