kyrö raukka

epo käyttö oli lääkärienkin mielestä varmaa vaikka ei näyttöä ole.? raukkaa ei uskallettu tuomita kun kepun politikkoja joutuis käräjille.
Entinen maastohiihdon päävalmentaja Kari-Pekka Kyrö tuomittiin torstaina Vantaan käräjäoikeudessa salakuljetuksesta ja petoksen yrityksestä 80 päiväsakkoon. Päiväsakon suuruus on 6 euroa.
Sakosta vähennetään pidätysaika eli neljä päiväsakkoa, jolloin Kyrölle jää maksettavaksi 456 euroa.
4418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Käry-Pekkaa ei tuomittu,koska juridisesti pitävää tuomioperustetta ei saatu kasaan.
Oikea syyllisyys on eri juttu.
Ei politiikalla ole tässä mitään tekemistä, politiikan mukanaolo yksi moninaisista selityshaaroista, joilla totuuden julkituloa yritetään estää.
Kannattaa muistaa, että dopingin jättivaltiossa USA:ssa näkyy dopingin oikea ja aito motivaatio läpi:
Ahneus, kunnianhimo, rahanhimo.
Nämä on ne perusmotivaatiot Suomessakin, politiikka on vain selittelyä.
Käry-Pekka on vain säälittävä sijaiskärsijä sen suuren pelin silmässä, jota pyörittää ahne bisnesmaailma ja jonka airut media on.
Melko huonon koulutuksen saaneille urheilijoille ( jotka eivät yleensä mitään muuta oikein erinomaisesti osakaan kuin urheilla) dopingurheilu on mahdollisuus saada sitä, mistä nykymaailma ainoastaan tuntuu olevan kiinnostunut:
"Minulle, kaikki ja heti"

Äänestä
  • kyrö on ainut mies suomessa joka vastaa mitä on hiihtoliitos tehty muut on kaikki paskahousuja hame päälle vain on aivan naiviaa luulla että huipulla ollaan talkunalla ja ruisleivällä suomalaisten hiihtotaso on tasan nolla tasoa syyttäjä maksoi liian vähän tekaistuille toristajille kun eivät tulleet tänne valehtelemman mitäs nyt uutistoimitus kun kyrö ei olekkaan syyllinen ennen uutiset oli totta nyt ne on juoruja täynnä

    Äänestä

  • Eihän Kyrö oo dobingilla hiihtäny,kyllä väärä mies kärsii syyt!todelliset syylliset on ladulla ja tekevät sillä rahaa .ovat saanneet rahallista hyötyä, ovat siis tehneet petosta.

    Äänestä

  • myka millylä kirjoitti:

    Eihän Kyrö oo dobingilla hiihtäny,kyllä väärä mies kärsii syyt!todelliset syylliset on ladulla ja tekevät sillä rahaa .ovat saanneet rahallista hyötyä, ovat siis tehneet petosta.

    nyt joku tehnyt jotakin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


atte34 kirjoitti:

epo käyttö oli lääkärienkin mielestä varmaa vaikka ei näyttöä ole.? raukkaa ei uskallettu tuomita kun kepun politikkoja joutuis käräjille.
Entinen maastohiihdon päävalmentaja Kari-Pekka Kyrö tuomittiin torstaina Vantaan käräjäoikeudessa salakuljetuksesta ja petoksen yrityksestä 80 päiväsakkoon. Päiväsakon suuruus on 6 euroa.
Sakosta vähennetään pidätysaika eli neljä päiväsakkoa, jolloin Kyrölle jää maksettavaksi 456 euroa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu