Hei, missä kaikki "vanhat vakkarit" palstalta? Nyt on joulutervehdysten ja -kuulumisten aika! Itse olen ollut mukan vuosia, kylläkin ilman nimimerkkiä ja melkein kokonaan lukijana.
Karjalan käkönen, Kirjosieppo, S-tintti, Mumsku, Jatta, ym. ym. jatkakoon joku toinen luetteloa, kun en muista nimimerkkejä!
Iloista joulua kaikille!
Vanhat vakkarit?
16
300
Vastaukset
- nimimerkitön...
Voi mikä pettymys, ei kukaan ole ottanut mitään kantaa kirjoitukseeni! Aivan kuin minua ei olisi olemassakaan, voi voi...
Minua jäivät vaivaamaan monet palstalaiset, jotka hävisivät palstalta, eivätkä ole vastanneet enää peräänkuulutuksiin. Ajattelin, jos joulun aika toisi vanhat muistot mieleen, ja tulisivat kurkkimaan tänne, ja sitten heltyisivät kirjoittamaan kuulumisensa...mutta tekevätkö sytot joillekin vainoharhaisuutta? Ettei uskalla kirjoittaa tänne? - 1+1
Niin, valitettavasti osalle vakkareista on käynyt niin etteivät enää pysty tänne kirjoittelemaan......koskaan.
- ??????
Kenelle?
- RLSKEM
?????? kirjoitti:
Kenelle?
Raspis
Loistava polku
Sipetti
Karjalan Kägönen
Elisama
Metastaasi
ja näiden lisäksi parikymmentä muuta
riittääkö luettelo - tiinaliina
RLSKEM kirjoitti:
Raspis
Loistava polku
Sipetti
Karjalan Kägönen
Elisama
Metastaasi
ja näiden lisäksi parikymmentä muuta
riittääkö luetteloEivät kaikki näistä ole kuolleet...onneksi. Mitenkähän Karjalan Kägönen, onkohan hän vielä elossa? Tietääkö kukaan hänestä? Jos joku tietää hänen nimensä, voisi kysyä osoitetta tiedustelusta, silloin kuulisi, että onko hän elossa.
- - 10..
Rauhoitu,anna entisten vakkareitten elää rauhassa elämäänsä syövän jälkeen,vuoden -07.syöpäpotilaat tuskin enää muistavat tätä palstaa .Tuskin sinä itse enää viiden vuoden kuluttua tänne kirjoitat......
- ap.
...joo, varmaan saavat elää rauhassa, mitenkäs minä heitä häiritsisin? En mene ovikelloja rimputtelemaan...!
- ergo sum
hei, nimimerkitön!
hyvää jatkoa sinulle. Minäkin olen ollut palstalla ilman nimimerkkiä, aina siitä asti kun tämä 'kuulumisia' erotettiin toisesta syöpä-palstasta - siinä kun ei saanut kirjoittaa kuulumisia jne.
oli hienoa vertaistukea oman sairauden aikana vaihtaa ajatuksia toisten kanssa täällä. Monena päivänä aivan odotti olisiko joku 'tuttu' kirjoittaja vastannut tai jatkanut hyvää keskustelua.
toivon että palstalla jatkuu toinen toisten tukeminen.
En kovinkaan usein käy täällä enää kun paranin ja kontrollitkin loppuivat. Ei se syöpäsairaus enää ole mielessä, paitsi toisinaan kun oikein selkää särkee (skolioosi). Sairastuminen pisti asioita tärkeysjärjestykseen ja antoi näkökulmaa omaan elämäänkin. Moni turha asia jäi pois.
Ajattelen lämpimästi ja kiitollisena niitä kirjoittajia, jotka elämänkokemustaan täällä kertoivat ja tukivat läsnäolollaan ja elämänfilosofiallaan.
.- -ra
Kumpa vieläkin olisi tukemista sairauden eri vaiheissa.Kiitokset kanssa kulkijoille olitte korvaamaton apu.
- -ra
Työ vie aikaa ja nyt juhlapäivät ei paljoa kerkiä koneelle
- 4+4.
Ra,oletko sinäkin' vanha vakkari'?
Heitä aloittaja kyseli. - -ra
Olen -07 leikattu .Maaliskuussa on 5 v_ tarkastus
- -ra
Olisi mukavaa kuulla 07 sairastuneista mitä heille tänään kuuluu.Toivottavasti hyvää.Hyvää uutta vuotta toivon jokaiselle.
- kuppila
Oikein hyvää kuuluu,kun on saanut hoidot täällä Suomessa,siitä olen ikikiitollinen.
Ja omalle kohdalle osunut hyvin orjentoinut mahtava henkilökunta,arvostan paljon
heidän vaativaa työtä aina siivoojaa myöten.
Ja nyt nautin pienestä eläkkeestä ja hyvin alkaneesta tervehtymisestä marraskuussa viimeinen kontrolli .
Ollaan onnellisia kun asutaan suomessa täällä suht hyvin kuitenkin kaikki
sinullekkin ra mahtavaa alkuvuotta
- Rintsari -06
Elossa ollaan! Rintasyöpä -06. Tamofenin lopetin 4 päivää sitten. Elämä jatkuu. Vielä viimeinen kontrolli on maaliskuussa syöppiksellä.
Ihmettelen,että tamofenistakin tulee vieroitusoireita. - Kiss Kiss
Nii, kuka se kissan hännän..................;))
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632152Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51815Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381314En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71960Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.88950Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21875Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?141834Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39740- 19736
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93709