Seksikkäin kirjailija?

Lukutoukkainen

No niin, miehet ja naiset. Kertokaahan, kuka suomalaisista kirjailijoista on mielestänne seksikkäin? Voitte perustella jos haluatte, mutta pelkän nimen laittaminenkin riittää.

2

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lukijatar

      Miksi kirjailijan täytyisi olla , seksikäs? Eiköhän hänen sanansa puhu puolestaan. Ei minulle ole merkitystä kirjailijan seksikkyydellä, vaan sanoillla. Amerikassahan myydään kirjoja ulkonäölläkin, nykyään.... Mutta voin kyllä sanoa ajatukseni, miehekkäästä kirjailijasta, tosin on amerikkalainen, John Steinbeck, lehan koko tuotanto, nautittavaa proosaa!!

    • Lukijatar, ei kai kirjailijan TÄYDY olla seksikäs, mutta silti vaan on seksikkäitä kirjailijoita, kuten on seksikkäitä keinosiementäjiä, matruuseja ja pappejakin.

      Kauniita ja puoleensavetäviä ja viehättäviä ja söpöjä ja ties minkälaisia (nais)akirjailijoita tulee mieleen, mutta seksikkyys on sellainen määre, jota en ole tottunut yhdistämään kirjailijoihin. Vaan mietitäänpäs hiukan.

      Anna-Leena Härkösessä on sitä jotain. Olkoon sitten vaikka seksikkyyttä.

      Muista viehättävistä naiskirjailijoistamme mainittakoon vaikkapa Riikka Pulkkinen, Katja Kallio, Leena Leskinen, Heli Laaksonen, Kira Poutanen ja Katariina Souri...
      Kyllä suomalainen nainen on kaunis!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4388
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      150
      3187
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      48
      2502
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      51
      2435
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2115
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1632
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      161
      1484
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1253
    Aihe