Nokia asha 300, kokemuksia

Lotte-Sofie

nokia asha 300 kaipaisin kokemuksia. onko helppo ja hyvä käyttää?

osaako kukaan sanoa saako ostettua suomesta muuta kuin punaisen ja tuon tumman värisenä?
ku nokian sivuilla oli joku sinisen-liila sävyinen ja näytti kivemmalta.

19

2702

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pakollinen

      Ajattekin ostaa, mutta hintaero hieman ihmetyttää. Gigantissa 145€, Mustassa pörssissä 129€, Verkkokaupassa 98€, Elisa shopitissa 79€.

      Miten näin suuri hintaero on mahdollinen? Kuka huijaa ja ketä? :D

    • tietäjä.

      Kukaan ei huijaa ketään.

    • 5230,. (500)

      joo ei huijaa,elisalla näitä halpoja sisäänveto houkutus tarjous puhelimia muitakin,esim.500 119e, gio 99e, c5-03 99e jne.elikkä tuo 300 on kyllä aika halpa elisalla.
      http://www.elisashopit.fi/tuote/765

      • Q

        Saunalahti 76,80€


    • Lotte-Sofie

      Olisko kellään tietoa onko tästä tulossa suomeen myyntiin muuta väriä kuin tuo punainen ja tumma?
      Tuolla nokian sivuilla tosiaan oli sellainen kuin night shade ja itseäni enemmän kiinnostaisi tuon värinen.

      • EMST

        Kellään tietoa, onko ko. mallissa herätyskelloa? Tarvetta on!


    • Kaikissa Nokian malleissa on herätyskello ( Paitsi yli 10 vuotta vanhoissa ei välttämättä ole)

      • EMST

        Kiitos vastauksesta vapunen! Enpä tiennytkään moista...


    • ripulikissa1

      Toimiiko puhelin hyvin?

    • SekoKupu

      Nyt 69 kannattaako hankkia ?

      • jooi ococo

        tolla hinnalla ehdottomasti kyllä,on hyvä puhelin


    • a h s a

      Olisipa olemassa Asha dual-sim maustettuna GPS:llä, niin jo vot'.

    • haista paska

      Oikein hyvä puhelin

    • Ei enään nokialaista
    • avensis 4

      ostin tänään punaisen ashan ja osasin melko hyvin heti käyttää sitä,vaikka olenkin jo 66v.Olen uudesta puhelimesta jopa ylpeä.Se tuntuu heti kuin perheenjäseneltä.Aika näyttää miten sen kanssa pärjäillään.

    • 3310 vie

      Itsellä kaksi ja puoli vuotta ollut ja toimii vielä aivan mainiosti. Helppo käyttää ja hintaansa nähden erittäin nopea käyttöliittymä. Jumittaa joskus sammumalla omia aikojaan, mutta vika korjattavissa irrottamalla akun muutamaksi minuutiksi ja tämä on sellainen malli, että seinään viskaaminenkin saattaa auttaa. Vihapäissään kokeiltu toimivaksi. Kovassa käytössä ollut. Kastunut kerran tai kahdesti ja putoamisista milloin minnekin ei edes puhuta. Hyytyy vasta erittäin kovalla pakkasella ja silloinkin ihan käytettävissä oleva laite. Akun kesto vähenee aika nopeasti. Jo ensimmäisellä puolella vuodella voi huomata selkeän eron. Toisaalta sen jälkeen ei sitten enää suurempaa muutosta tapahdukaan. En ole jostain syystä pystynyt päivittämään käyttöliittymää, mutta johtuu varmaan siitä, että Saunalahti ei vaan osaa. Gps kun olisi vielä...

      Joskus tähän malliin ilmestyy jotain ihan omituisia vikoja. Kello saattaa näyttää joskus kahta eri minuuttia yhtä aikaa tai jotain muuta kummallista. Päivän naurut saatu useampaan otteeseen, mutta eipä juuri menoa haittaa. Samoja ongelmia löytyy muistakin nokian halpismalleista joten ei huolta.

    • APuaa

      Heiiiii mitä tein väärin?
      Annoin koko yön kännykän ladata koneen kautta, koska laturi jäi 100km päähän missä olin yökylässä.
      Aamulla tulin ottamaan kännykän ja huomasin että se on sammunut.
      Ja ei edes käynnisty enään uudelleen!! Ihan mykkä siis koko puhelin.
      Akun olen irroittanut ja antanut olla erillään hetken, mutta silti puhelin ei vaan käynnisty.
      Minulla on ollut tuo puhelin about 1,5v että nytkö sen päivät päätty tähän!

    • Voi olla akku tyhjä koska tietokoneen kautta lataaminen kestää aika pitkään.

      Tai sitten jokin vika.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6414
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3833
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3210
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1736
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1340
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      979
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      966
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      890
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      869
    Aihe