narttu ja uros

ensi kertaa

onko kellään käynyt näin? että kun yrittänyt antaa uroksen astuttaa nartun niin narttu koira pistää peppunsa maahan ja ärähtää vaikka juoksut ovat parhaimmillaan siinä vaiheessa. Astutus on nartun ensimmäinen. Voiko olla kyseessä että kaikki nartut eivät halua että uros astuu vai olenko väärässä?

2

150

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8+61414

      Nartulla ei ole tärpit ... eli ajakohta on väärä vaikka kaikki merkit kuinka pitäisivät paikkansa . Miten on enne juossut ja onko juoksut olleet normaaleja ja mihin tärpit ovat niissä ajoittuneet .
      Varmista asia proge testillä.

    • !

      Kaikki nartut ei anna ihan minkä tahansa uroksen astua, vaikka olisi ne ihan oikeasti parhaat päivät (ja niitähän ei omistaja aina voi tietää että milloin ihan oikeasti), vaan on pakko vaihtaa urosta. Mutta kyllä tuo enemmän vaikuttaa siltä ne parhaat päivät ei todellakaan ole käsillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2125
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      334
      1325
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1265
    4. 157
      1168
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      971
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      948
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      899
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      858
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      26
      822
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      799
    Aihe