tiedustelen tässä tietääks kukaan EDULLISTA välitysfimaa/yksityistä joka vuokraa asuntoa alanyan keskusta kuukauden ajaksi?! joten painoitan nimenomaan teitä ihmisiä ketkä olette joskus vuokranneet asuntoja! vinkkejä otetaan vastaan! ja etsi netistä vastaajat älkää vaivautuko!
vinkkejä kaivataan?!
kuukaudeksi
14525
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
täällä kanssa kaipaillaan hyviä vinkkejä kellä ois niitä jakaa?!
Katsopa tästä osoitteesta www.asuntoalanyasta.suntuubi.com
mäkin haluun että joku ettii mulle halvan asunnon, ite en viitti.ja vaan ne saa vastata, jotka tietää!
mielestäni kukaan ei ole pyytänyt etsimään asuntoa valmiiksi vaan antamaan VINKKEJÄ ! aloittaja haluaa niiltä vinkkejä ketkä ovat vuokranneet ja saada kenties selville luotettavaa firmaa tai yksityistä henkilöä
http://www.lapponiahomes.com/
Tuolla ainakin on. Bayram Ali Gecgel osaa suomea todella hyvin vaikka onkin turkkilainen. Erittäin mukava tyyppi eikä todellakaan mikään tyrkyttäjä! Hyvin rauhallinen ja omistaa myös Heikinbaarin Alanyassa. Kannattaa ainakin kysellä. :)
Heikin baarin omistaja on Alanyan pahin häntäheikki. En kyllä suosittele asioimaan hänen kanssaan. Toki osaa suomea, kun on täällä jonkun ammattikoulun käynyt.
http://www.safehomealanya.com/safehomealanya/
Ystäväni kanssa vuokrattiin asunto my2base:sta, palvelu oli hyvä. Nyt olemme miettineet uudelleen ottavamme asunnon sieltä. Sivut ovat myös saatavana suomenkielisenä. Vuokran hinta vaihtelee pituuden mukaan, mutta hintaan sis. vesi ja sähkö. Edellisenä päivänä saat takuurahan takaisin siitä summasta minkä olet maksanut. Katsoppa sen sivuille!
teille ketkä vuokrasitte my2basen kautta haluaisin kysyä,että oliko ne miten tarkkoja jos kävi vieraita kylässä siis ilmoitteliko naapurit ahkeraan? ja tiedättekö minkä maan kansalaisia oli suurimmaksi osaksi tässä teidän talonyhtiössä?
pari kertaa koko aikana tuli vastaan muutama ihminen koko talonyhtiössä. pari heistä vanhempaa norjalais miestä. vieraista emme ilmoittaneet mihinkään ja ei ketään edes kysellyt. edellisenä päivänä tekevät lopputarkastuksen, joten kun saat avaimen katso että kaikki ovat kunnossa, jos ei niin ilmoita siitä välittömästi. otimme heidän kauttaan meno-paluu kuljetuksen antalyan kentälle, ja kuski kantoi laukut kotiovelle asti. kätevää
ÖÖÖÖ.... miks vieraista pitais ilmoittaa jollekkin? Eihan se oo hotelli, Vai?
Ei vieraista tarvıtse ılmottaa yleensa mıhınkaan. Tosın juurı nyt kamppaan talossa, jossa 'talonmıehelle' tulee ılmottaa kaıkkı vıeraılıjat ja portıssa on ısolla, etta vaın asukkaılle, kaıkısta vıeraısta tulee ılmoıttaa talle vastaavalle. Ihan hyva kaytanto sısansa. Olen ıtsekın vuokrannut tuon my2basen kautta ja aınoastaan ovımıehelle ılmoıtın tarvıttaessa vıeraanı, etta paasıvat alaovesta sısaan. Eı nııta sen kummemmın kytatty. Asukkaıden turvallısuudesta vaın pıdetaan huolta ja aınakın ıtse tykkaan moısesta huolenpıdosta.
Mutlu Yıllar vaan taalta Alanyasta =)
www.alanyarentalapartments.com ,
www.compasstyrkey.com
www.cimrin.net, www.nwp-homes.com www.2base.com
www.lapponiahomes.com, www.letsgototurkey.com, www.sunzet.com
Yksityiset voivat myös vuokrata mutta silloin tarvitaan yhteydenotto email kysyjältä päin
Ali Arzar [email protected] Gsm 00905434760762 Fax 00902425285522 puhuu erittäin hyvin suomea