Mikä on passat diesel farmarin tankin koko? on monenlaista tietoo? onko 63l vai 75 l vai 45 l?
totuus tankin koosta
10
5640
Vastaukset
- Mites ois..
Ohjekirja ?
- torka
Juu ohjekirja ois varmaan kova sana !
Tai edes tieto, minkä vuosimallin Passatista on kyse ? ja onko 4-veto ?
Uusavuttomuutta... Otat kanisteriin diisseliä ja ajelet tankin tyhjäksi, jonka jälkeen joko kaadat kanisterista tai sitten hinautat kaarasi PA-asemalle ja tankkaat !
Noilla asemilla on sellaiset mittarit, jotka näyttävät, paljonko diisseliä on tankkiin mennyt ;-)- a pu
Kysymiseen verrattuna tankin tyhjäksiajo kaikki tuo vaiva on todella dorkaa.
Ohjekirjat on aika sekavia. Siellä saattaa olla monien eri mallien ja varustetasojen tietoja sekaisin.
Tarkemmat tiedot autosta voisi tosiaan auttaa.
- 2.0 TDI Bluemotion
Minulla 2009 diesel farmari, jonka tankin koko on ohjekirjan mukaan 70 l.
Käytännössä olen tankannut siihen enimmillään hieman yli 71 litraa, vaikka tyhjäksi en ole koskaan päästänyt. Ohjekirjan mukaan ei saisi tankata piripintaan. - http://keskustelu.su
Bensa-autossa ei parane tankata kesällä piripintaan. Dieselissä ei niin väliksi.
- --
Piripinnat teillä on perseessä. Niin täyteen kun saa ja loput valuttamalla ja eikun baanalle, näin olen tehnyt niin bensa kuin dieseleissäkin, niin kesällä kuin talvellakin jne. Pari kertaa ajettu pallon ympäri, ei koskaan piripinnasta haittaa. Herätkää nyt jo imbesillit.
- javascript:void(0)
Itse olet imbesilli. 4-asteinen bensa piripinnassa helteellä. Pihalle valuu pari litraa.
- -.-
javascript:void(0) kirjoitti:
Itse olet imbesilli. 4-asteinen bensa piripinnassa helteellä. Pihalle valuu pari litraa.
Joo, jos ei aja koskaan. Minä kun tankkaan, niin päivässä lähtee heti vähintään 10 litraa. En tietenkään tankkaa vaimoni X5 BMW kauppakassiin piripintaan, kun sitä ei tankata kuin parin kuukauden välein.
- Huippupeli
Mulla on tää uusi tehokkain Passat 1.6 TDI DSG7. Pesee vanhan 2 litrasen mennen tullen ohituskiihtyvyydessä. Malli Variant ja tankin koko tasan 70 ltr. Jos valuttaa ns. "hukkaputkelle", niin toki saa menemään 71-75 ltr.
- ...
Mistähän toi 45 ltr tankin koko on revitty. Tuskin missään on tosissaan niin väitetty.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....23010182Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen604714Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1524191Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1454104- 2183934
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik463214Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL402459Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä12255Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!201786Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1601743