Golf V takavaloista

Katsoin tänään uuden Golfin takavaloja ja huomasin, että peruutusvalo ja sumuvalo ovat palavat vain toisella puolella? Laiskana miehenä en sitten jaksanut kauheasti etsiä tietoja tuosta... Osaatteko kertoa, onko polttimoita jo palanut vai onko asia "luonnostaan" näin?

Kiitos vastanneille.
2763
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Huomioni on kiintynyt V-mallin takavilkkujen kokoon, ne ovat mielestäni aika pienet? Suhteessa koko takavalojen kokoon.
Hmm... mikä mahtaa olla havaittavuus?

Äänestä
  • Eikös noiden takavilkkujen tarkoitus ole kiinittää takanatulijan huomio..? Pari kertaa olen ihmetellyt (en nyt tosin ihan takana) että mitä noi edelläajavat himmailevat, kunnes olen tajunnut, että edessäoleva uusi golffi haluaa kääntyä tieltä vasemmalle..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Volkvisti kirjoitti:

Katsoin tänään uuden Golfin takavaloja ja huomasin, että peruutusvalo ja sumuvalo ovat palavat vain toisella puolella? Laiskana miehenä en sitten jaksanut kauheasti etsiä tietoja tuosta... Osaatteko kertoa, onko polttimoita jo palanut vai onko asia "luonnostaan" näin?

Kiitos vastanneille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu