Tais joulupukki viedä mennessään korvatunturille.
Poti Poti
Joulutonttu.
8257
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Älä suotta huolehdi. Poliisi koputtaa kohta ovellesi.
Täällä uhkaillaan poliisilla. Olisko poliisilla kuitenkin parempaa tekemistä?
Onko ny joku kade jollekkin Potille ja kuka hän edes on?
Kyllä mielestäni siinä ketjussa oli hyvinkin aihetta antaa asia poliisin selvitettäväksi.
Onhan se kauheaa, kun joku uskaltaa tänne kirjoittaa, ja vieläpä luottamusmiesten korvauksista.
Onko se oikein, kun tämä ja muut nostavat todella suuria korvauksia luottamustoimistaan. Oikeasti heidän pitäisi pitää kansalaisten puolia, mutta nämä suuret korvaukset tekevät heistä virkamiesten nöyristelijöitä. Apuva!!
"mutta nämä suuret korvaukset tekevät heistä virkamiesten nöyristelijöitä."
Ei niitä korvauksia (suuria tai pieniä) virkamiehet maksa.
Ne "todella suuret korvaukset" olivat kylläkin peräisin sieltä Osulan kulman hevosmiesten tietotoimistolta. (HTT) Toisaalta olisitko sinä valmis uhraamaan kaiken vapaa-aikasi luottamustoimien ja kansalaisten asioiden hoitoon korvauksetta? Jos, niin siitä vaan. Kenttä on avoin, pistä asiantuntemuksesi käyttöön, äläkä täällä kirjoittele hölmöjä.
Johan on markkinat! Kuule kuntavaalit on tulossa, jos olet valmis ihan ilman korvausta hoitamaan luottamustoimia niin ilmottaudu. Kai joku puolue sinutkin ottaa listoille.