Minne mennä ostoksille?

perheellinen

Alennusmyynnit ovat taas alkamassa ja olemme tässä miettineet perheen kanssa missä olisi paras käydä alennusmyynneissä ostoksilla.

Olisiko kenelläkään ehdottaa mitään sivustoa, josta saisi hyvin tietoa täällä suomessa ostospaikoista tai kävi myös mielessä jos, menisi Tallinnaan ostoksille, mutta ei ole itsellä oikein tietoa mikä sivusto kertoisi siitä parhaiten?

Mikäli tiedät hyviä sivuja, josta saisi tämän tyyppistä tietoa, niin olisitko ystävällinen ja kertoisit niistä.

1

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tanjaheips

      Käytiin miehen ja lasten kanssa jouluostoksilla Tallinnassa ja voi herran jestas siellä oli ruuhkaa. Matkalla kun kaikkea sattuu niin naapurihuoneen herrasmieheltä meidän hotellista varastettiin lompakko ihan siinä Sokoksen edessä, se oli vielä sellainen todella herttainen vanha herrasmies. Alkoi hieman säälittämään ja annettiin sille 50 euroa että pääsi takaisin Suomeen vaimon luokse.

      No, muutama kerta kun on käyty lahden tuolla puolen viinoja hakemassa ja välillä perheen kanssa sivistyneesti niin laivayhtiöiden kautta ollaan infoa haettu, eipä sieltä sitä tietoa niin kattavasti saa mutta perusjutut. Löydettiin uus sivusto ja aiottiin käyttää sitä jatkossa Tallinnan reissujen avuksi. Tuossa linkki ole hyvä ja hauskoja reissuja koko porukallenne! :)

      http://www.tallinnaan.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      102
      4552
    2. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      146
      4479
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      4472
    4. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      2944
    5. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      29
      2468
    6. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2184
    7. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      2118
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      40
      1809
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      73
      1380
    10. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      1188
    Aihe