Laadukkuus palkitaan!

Volkswagenin laatu on noussut kohisten ja uusimmassa TÜV-raportissa VW:llä onkin jo kolmanneksi eniten TOP10-sijoituksia.

http://www.iltasanomat.fi/autot/yksi-ylitse-muiden-tassa-vahavikaisimmat-automallit---katso-raportti/art-1288438105446.html
7136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Minä luotan enemmän ovensuukyselyihin ja AutoPilttiin kuin tällaisiin todellisiin laadunmittauksiin.

Äänestä

Mukava lukea ihan oikeita tutkimuksiakin välillä.

Äänestä

Mutta yksi oli ylitse muiden -TOYOTA ja hyvänä kakkosena MAZDA .
MIstä maassa niiden pääkonttorit sijaitsevat ? Laadulla on tekijänsä.

Äänestä
  • :D Paskallakin on tekijänsä...molemmat noista mainitsemistasi merkeistä ovat moottoritekniikassa edelleen 80-luvulla ja molemmat ruostuvat alle 4 vuodessa siihen kuntoon että ei kannata enää korjailla...se on kiva sitten ajella ja odottaa milloin menee jalka lattiasta läpi kun istuu kuljettimeen.

    Äänestä

  • -.- kirjoitti:

    :D Paskallakin on tekijänsä...molemmat noista mainitsemistasi merkeistä ovat moottoritekniikassa edelleen 80-luvulla ja molemmat ruostuvat alle 4 vuodessa siihen kuntoon että ei kannata enää korjailla...se on kiva sitten ajella ja odottaa milloin menee jalka lattiasta läpi kun istuu kuljettimeen.

    Uitatteko autojanne suolavedessä vai mistä ne ongelmat tulevat.
    Ajelin samalla mazdalla 16 vuotta ja myin pois kun mittarissa oli 260 tkm. Sanalla paikkakunnalla näkyi pyörivän vielä 3-4 vuotta tuon jälkeen. Ei mulla ollut koskaan mitään ongelmia ruosteen kanssa. Luotettavalla, harmittomalla autolla kannattaa ajaa useita vuosia, niin tietää missä kunnossa se on ja mitä sille on tehty.

    Äänestä

Ja joillakin VW malleilla huonoinpia sijoituksia.Pahasti laatu heittelee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TÜV 2012 kirjoitti:

Volkswagenin laatu on noussut kohisten ja uusimmassa TÜV-raportissa VW:llä onkin jo kolmanneksi eniten TOP10-sijoituksia.

http://www.iltasanomat.fi/autot/yksi-ylitse-muiden-tassa-vahavikaisimmat-automallit---katso-raportti/art-1288438105446.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu