AUTTAKAA !

apuatarvitseva1

Mun pikkuveli, joka on 9v nii saa iha hirveitä raivokohtauksia ja tavarat lentää ja se hakkaaa ja itekki sain aivotärähdyksen ku se hakkas mua .... kaikki kai johtuu mun porukoide erosta joka tapahtu n. 2 vuotta sitte, mutta siitä ollaan käyty jo ehkä 1½ vuotta perheneuvolas ja kuraattorilla ja mä oon käyny myös koulupsykologilla .. Mut haluisin autttaa mun äitiä ku se itkee vaa eikä jaksa ku mun pikkuveli hakkaa sitäki ja saa _kaikesta_ raivokohtauksia !! nii oikeesti mitä pitäis tehä ? välillä saattaa myös hakagta kavereitaki, ja sanoo tappavansa mut ja äitin ...... meillä ei pysy mikää tavara ehjänä ,,,, kaikki lentää.

1

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • adhd itsekkin

      ADHD pyydä äitiä viemää poika terkkariin ja kertomaan näistä ja hakemaan neuropsykologille aikaa ja saa oikeaa hoitoa raivareihin.
      Tai pahemman luokan murrosikä, siitä huolimatta vaikka apua olette saaneet, tarkistakaa oletteko saaneet apuja oikeasta paikasta.
      Ykis paikka on sosiaalihuolto ja sen kautta lääkäriin, mielenterveystutkimuksiin jne..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      241
      4703
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      454
      3374
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      15
      2358
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      22
      2002
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      9
      1263
    6. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      28
      1139
    7. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1083
    8. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1045
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      77
      1016
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      54
      956
    Aihe