Keittiön tiskialtaan putket

Eli kyseessä olisi tiskialtaan kaapissa sijaitsevat putket jotka tuttunu putsasi niiden mentyä tukkoon. Nyt kuitenkin on käynyt niin ettei putkia saada asennettua paikoilleen ilman että joku kohta aina vuotaa. pari päivää on jo yritetty joten osaisiko joku neuvoa???
3724
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei siinä muuta vaihtoehtoa ole kuin kokeilla vaan edelleen. Joskus teettää töitä. Avatkaa se vuotava liitos kunnolla ja katsokaa, että tiiviste on oikein. Joskus myös toinen putki tulee työnnettyä liian syvälle jolloin toiseen liitokseen ei jää tarpeeksi tavaraa.

Äänestä

Soitto ammattimiehelle auttaa?

Äänestä

Uudet tiivisteet, maksavat muutaman euron. Juu kannattaa ehdottomasti tilata putkimies maapallon yksinkertaisimman homman takia :DDD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


?????? kirjoitti:

Eli kyseessä olisi tiskialtaan kaapissa sijaitsevat putket jotka tuttunu putsasi niiden mentyä tukkoon. Nyt kuitenkin on käynyt niin ettei putkia saada asennettua paikoilleen ilman että joku kohta aina vuotaa. pari päivää on jo yritetty joten osaisiko joku neuvoa???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu