Mielestäni, voi olla ja saa.
Lopetin eilen naissuhteeni etnisen taustan omaavan naisen kanssa.
Heidän kulttuuriisa kas kuuluu runsas pukeutuminen, tosin hän ei tätä vaalinut.
No, tämä nyt ei ollut se syy.
Siis voiko?
Lopetin eilen naissuhteeni etnisen taustan omaavan naisen kanssa.
Heidän kulttuuriisa kas kuuluu runsas pukeutuminen, tosin hän ei tätä vaalinut.
No, tämä nyt ei ollut se syy.
Siis voiko?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kesällä olen aina helteellä pelkissä pikkuhousuissa kotona. Eihän siinä mitään, mutta tytär kailotti kerrankin rappukäytävässä, kun hän toi kavereitaan meille, että "ET KAI SÄ TAAS OO ALASTI SIELLÄ!?"
Mökillä oltiin aina alasti, lapsia se hiukan kai kiusasi. Sittemmin, heidän vartuttuaan siirryttiin asuihin. Vastarannalla kiikarit taisivat kesäisin tosin olla aika lailla kiivaassa käytössä. Etenkin vaimovainaan kohdalta, joka oli hyvin "runsas".
Suoritan suihkutoimenpiteen siten, että en ole kääriytynyt vaatteisiin.
Myös saunominen tapahtuu ilman kiertämiä (rihman).
Muut olotilat suoritan rihmojen kera.
Olen hyvin kaino, mitä tulee rihmoitta kuljeskelemiseen.
En myöskään pidä, jos ympärillä olevat ihmiset koikkelehtisi ilman mitään-mitään, pelkällä nahallaan. Ei, ei ole minun makuuni.
Ainakin vähissä vaatteissa olo on kotona mukavaa, jos on oma ihailija paikalla. Tykkään kauniista alusvaatteista ja on ihanaa pyörähdellä niissä. Täysin alaston vartalo ei ole niin kaunis oikein koskaan.
Ruuan valmistus munasillani on kielletty.
Turhaa hienostelua!
Voihan siellä peiton alla niinkin olla. Mutta muuten en kyllä ala naapureita säikyttelemään. Tässä pienessä kämpässäni kun on ikkunat joka ilmansuuntaan eikä kaikissa kaihtimia joita sulkea, niin ei oikein viitsi hillutella edes alusvaatteisillaan.
Sisko tyttöseni hiippailee puolialasti kotonaan ja ihmettelenpä miksi hänellä on aina selkä ja hartiat kipeänä. Pukisi lämmintä päälle niin ei tarvitsisi voivotella.
Kyllä voi. Kotisi on yksityisaluetta ja kukaan ei voi kieltää alasti oloa.
Vuosia sitten oli Pitskussa pariskunta, jotka kekkaloivat kotonaan alasti. No naapurit vastapäisestä talosta hermostuivat, kun näkivät suoraan ikkunasta ja soittivat poliisit. Poliisit kävi katsomassa ja totesi että eivät voi mitään, on yksityisaluetta, jokainen saa kotonaan olla alasti ja naapurin ei ole pakko katsella vaan voi vetää verhot ikkunaansa.
kednah.kyllä voi ja saa.ei tietty silloin jos on toisinajattelijoita paikalla.
Noooo, jos tytär ei ole täällä, on se ja sama missä asussa täällä aikaani vietän. Pari edellistä kesää olivat kyllä sen verran kuumia ettei tehnyt mieli pitää mitään päällään. Talvella nahkapuku on käytössä yöasuna...
Olen aina alasti kotona. Lapset tottuneet siihen ja kyselevät ovelta, jos kaverinsa kanssa ovat tulossa, että voiko tulla :D
Tietenkin voi olla. Jokainen elää kotonaan haluamallaan tavalla.
Itse kekkaloin nahkasillani vain saunassa, suihkussa, sängyssä ja uimassa (mökillä), mutta muutoin vaatteet pysyvät päällä. Nuoriso kotona saattaisi tuntea olonsa vaivautuneeksi.
Alastomuus on vapauttavaa. Olen sinut kehoni kanssa ja voisin jopa suostua säädyllisiin alastonkuviin, jollaisiin valokuvaajaystäväni on minua suostutellut. Lähinnä tällaisista kuvista olisi kyse:
http://cache2.allpostersimages.com/p/LRG/10/1065/7JTL000Z/posters/coigny-christian-reminiscence.jpg