Kenia mombasa

jormakari

Löytyykö malaria lääkeitä mombasasta.mitä ja minkä hintaisia.

3

472

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jose78

      Löytyy Malanil merkkistä, koostumus aivan sama kuin Malaronessa.
      Paljoon halvempaa ostaa Keniasta, 12 tabletin paketti maksoi n.20€

      • prusti

        Oletteko varmoja että se toimii varmasti, koska Malaronehan on aloitettava pari päivää ennen matkaa? Itse olen kyllä valmis maksamaan Suomen hinnan, jos saan sillä varmemman suojan. Pieni hinta matkaan verrattuna.


    • Niin mulla sattui olemaan itselläni entuudestaan jäljellä Malaronea kotona ja aloitin sillä yhtä päivää ennen reissua.
      Rantakohteissa ei ihme kyllä hyttyset vaivannut, itse uskaltaisin aloittaa lääkityksen paikan päällä. Eihän nää mitkään pillerit kuitenkaan anna 100 % suojaa, et jos huono tuuri käy, voit sairastua malariaan vaikka söisitkin pillereitä.
      Safarilla hyttysiä oli, käytimme lisäksi ihole laitettavaa suoja suihketta.
      Paikallisissa kylissä sain illalla jalkoihini hyttysten kutiavia pistoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4243
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      2945
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      46
      2848
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2633
    5. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      332
      2583
    6. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2575
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      2179
    8. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      1925
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1673
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1527
    Aihe