New York-Miami

Help!

Olen lähdössä maaliskuun lopulla miamiin reittiä hel-ams-new york-miami. Kysyisin neuvoa miten toimitaan, kun joudun nykissä maahantulotarkastukseen.
Haenko sen jälkeen laukkuni hihnalta ja menen tulliiin ja sieltä virkailijat toimittavat laukun jatkolennolle vai siirtyykö laukkuni automaattisesti miamin koneeseen ja laukku tullataan vasta miamissa.Nykkin saavutaan terminaali 4:een ja jatkolento lähtee term.3:sta. Vaihtoaikaa on 4 tuntia. Apua tarvitaan!!!

3

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No problems

      Haet laukun hihnalta heti maahantulotarkastuksen jälkeen. Nykäiset sen muutamankymmenen metriä tiskille, josta hoitavat eteenpäin. 4h on ruhtinaallinen aika. Itse ollaan vaihdettu tunnin ajallakin ja ihan hyvin ehditty

    • Monta kertaa USAssa

      Jep, edellä oleva vastaus on ihan totta. Tarkennuksena, että jos tulee jostain syystä hoppu jatkolennolle (esim. maahantulotarkastus viivästyy, eka lento on myöhässä, tms) niin yleensä lentoyhtiön edustaja on odottamassa heti tulotarkastuksen jälkeen, ja hän on jo saattanut ottaa laukkusikin hihnalta. Yhtiöllä on tiedot jatkolennoille menijöistä. Hän sitten opastaa muiden jonojen ohi tiskille, johon ruumaan menevä laukku jätetään. Näin ainakin Finskillä ja KLM:llä.

    • surfailija

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      44
      2968
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      23
      2874
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      46
      2683
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      55
      2542
    5. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      58
      2448
    6. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      46
      2418
    7. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      2128
    8. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      53
      2121
    9. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2028
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2022
    Aihe