Hurjat hintaerot musteissa

halpaa ja hyvää

Tarvitsen tulostimessani Epsonin musteita T0801-T0806.Olen niitä hankkinut Suomesta ja Englannista. Hintaerot on tähtitieteellisiä. Epsonin omassa kasetissa on mustetta 7,4 ml ja hinta halvimmillaan n. 12 e/kpl ( tarvitaan 6 kasettia). Tarvikekasetteja (11ml) löytyy n. 7,50 eurolla. Huutonetistä jopa hieman halvemmalla. Ja postikulut päälle. Englannista saa kasetteja (13,5 ml) noin 1 eurolla kappale postikuluineen. Millilitra Epsonin mustetta Suomesta maksaa 22 kertaa enempi kuin tarvikemuste Englannista! Oma kokemukseni on, että mitään ongelmia ei ole ilmennyt ja valokuvista tulee erinomaisen hyviä.
Täytynee olla upporikas tai jotenkin vinksahtanut, jos ostaa musteita Suomesta! Milloin todellinen kilpailu rantautuu tänne?

4

369

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kestävä kehitys

      Aivan sairastahan tämä on että Suomessa tulostin maksaa 30€ ja musteet siihen 60€. Ei ole kestävää kehitystä, ei ei ei.

    • 11+15

      laita linkki siihen englantilaiseen kauppaan josta saa musteita eurolla postikuluineen.
      luultavasti puhut paskaa.

      • on se halpaa

        Meneppä sivuille ebay.fi. Pistä hakusanaksi tulostimesi nimi ja mallimerkintä. tulee kymmeniä myyjiä, jotka myy musteita pienemmissä ja isommisssa erissä. Hintaeroja tietysti on, mutta lienee viisautta ostaa halvimpaan hintaan. Näkyy nykyisin olevan myös systeemejä, joissa muste tulee letkuja pitkin tulostimen mustesäiliöihin suuremmista 1 desin pulloista. Se vastaa halpaa olisi. En ole vielä kokeillut. Onko joku muu kokeillut?


    • Anonyymi

      Epson XP-3100 tulostimeen on etsitty mustekasetteja ainakin 4:stä eri
      liikkeestä ja setti maksaa 105-110 €, mikä on järjetön RYÖSTÖhinta.
      Mutta kun katselee samaa settiä TEMUsta, niin hinta on 7 € !!!!!!!!!
      Nyt on eka ostos kokeiltu ja tulostin vaan kyselee, että jatketaanko
      tulostusta vaikka väri ei ole alkuperäinen, (jatketaan vaan )
      Tulostusjälki on kuitenkin yhtä hyvä kuin satasen kalliimmalla kasetilla.
      Suomalaiset jälleenmyyjät ja maahantuojat siis ryöstävät meitä !!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      125
      1168
    2. 69
      1071
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      93
      838
    4. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      77
      761
    5. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      741
    6. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      38
      694
    7. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      633
    8. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      25
      618
    9. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      38
      518
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      487
    Aihe