Harrastuksia?

Tylsyydenmaisteri

Siis oon 12 vee ja meikä assuu niin pienellä paikkakunnalla, että semmosii porukka harrastuksii ei oikei oo. Jote mitä meikä vois harrastaa kotona/ulkona ja, että se ois mukavaa. Saa olla jotain liikunnallista tai iha mitä vaa.

4

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä itse

      No itselläni oli sama tilanne,ei ollut paljon mitään tekemistä,mutta kiitos mrfrasierin aloin harjoittelemaan parkouria, mikä ei vaadi muuta kuin hyvän kunnon ja hyvät kengät. Ota selvää netistä.

    • Tylsyydenmaisteri

      Iha hyvä ehotus. :)

    • Kurt Halmgröna

      Ala soittamaan kitaraa. Sitten perustat bändin, teet menestysalbumin, alkoholisoidut, alat käyttää huumeita ja muutenkin sekoilla. Sitten julkaiset bändisi kanssa toisen albumin, josta kuin ihmeen kaupalla tulee vieläkin suurempi menestys kuin ensimmäisestä. Sitten alat yhä pahenevan huumeongelman takia etääntymään bändikavereistasi, keikat rupeavat menemään päin helvettiä, ja lopulta bändi hajoaa. Päätät elämäsi suuressa talossasi yksin ja kaikkien unohtamana ampumalla pääsi haulikolla tuhannen pillun päreiksi. Siinä on tekemistä. Tai onhan tuo parkourkin kai ihan hyvä ehdotus, emmä tiedä.

    • Lasten Äiti

      Moi! Minä en oikein tiedä sinulle mitään harrastusta. Itse asumme "kuolleessa" kylässä jossa ei ole yhtikäs mitään , paitsi pieni sale , ei muuta. Lapseni käy viikottain ratsastamassa, toki ratsastustallille ajaa monta kilometriä. Mutta saatiinpahan ainakin tytöt pois koneen ääreltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      94
      2294
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      174
      1878
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      179
      1446
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      243
      894
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      68
      816
    6. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      62
      789
    7. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      11
      786
    8. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      692
    9. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      213
      643
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      49
      611
    Aihe