Mistä ihmeestä tällainen johtuu??
Koirani on pian 8 vuotias, kerran pennutettu ja leikattu. Aina ollut sisäsiisti, pyytää ulos, jos on hätä.
Nyt yllättäen merkkasi vuoteeseeni! Heti seuraavana päivänä olkkarin sille sohvalle, jossa yleensä makoilen.Juuri oli lenkiltä tultu...
Miesystävälläni on uroskoira ja koirat tulevat hyvin toimeen keskenään.Merkkaus sattui heidän vierailun aikana.Mielestäni ei mitään erikoista ole sattunut.Koirani on mielestäni älykäs ja tietää, ettei makkariin ole edes lupaa mennä!
On kamalan nolo tapahtuneen jälkeen ja syyllisen oloinen, vaikka ei ole moitittu tapahtuneesta, vain ihmetelty..
Kysymys kuuluukin, miksi ihmeessä? onko jotenkin hukassa? Koira nukkuu varkain sohvalla, mutta aina niin, ettei jää minulle siitä kiinni.Lapsista ei välitä mitään..Osaako kukaan selittää tällaista käytöstä?
Narttukoiran merkkailu sänkyyn!
4
204
Vastaukset 4
- joku vaaaaan
pissaako ulkona normaalisti?? ettei ole mitään virtsatulehdust yms.
- Omppuna
Jos nukkunut, ja nähnyt jännää unta. Hups, ja vahinko käynyt?
Tiedän toisen koiran jolle vanhemmalla iällä alkoi käymään näin...
Voisi myös johtua jostain sairaudesta tms....
Mitä tarkoitat merkkailulla? Oletko itse nähnyt tilanteen? - twohauhau
Kuulostaa pissankarkailulta jota koira itse ei pysty hallitsemaan. Eläinlääkäriltä saa lääkityksen kyseiseen vaivaan joka leikatuille nartuille voi tulla. Kipin kapin eläinlääkärille.
- nartun omistaja
Jos se on pissankarkailua niin koira maatessaan kastelee, ei tee samoin kuin pissaisi, leikatulle nartulle voi tulla estrogeenin puute ja se tarvitsee lääkettä, estrogeeni syödään kuureina koko loppuelämän ja auttaa pissan karkailuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6171633Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44887Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl487753Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll14743- 45672
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30566- 32543
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE161498