Tanssilavoja kiertävää porukkaa Kaakkois-Suomen alueelta?

mik.paa

Moi!

Olen 30-v. ja 176 cm pitkä mies Imatralta. Aloitin tanssiharrastuksen n. yli kaksi vuotta sitten. Harjoittelemassa olen käynyt niin kilpatanssikursseilla kuin myös lavatanssikursseilla, tarkemmin sanottuna Tanssikoulu Onnenmaan kursseilla Lappeenrannassa.

Itse tansseissa olen käynyt sitten melko lailla harvemmin. Tosin, viime aikoina olen käynyt hieman useammin eli neljä kertaa ml. Tapanin tanssit. Tanssipaikkana on ollut Tölli eli Vuoksenniskan työväentalo.

Omasta tanssiosaamisesta voin kertoa sen, että vakiotansseista osaan kohtalaisen hyvin valssin, tangon sekä foxin. Lattareista parhaiten osaan cha-chata, jivesta mm. kädenvaihdon. Sambasta ja rumbasta on jonkinlainen käsitys, mutta niissä tarvitsisin lisää harjoitusta...

Nyt kun siis olen ollut hieman aktiivisempi tansseissa kävijä, niin olisin kiinnostunut käymään muillakin Etelä-Suomen tanssilavoilla ml. kesätanssilavat. Olisin kiinnostunut myös tutustumaan muihin tanssia harrastaviin ihmisiin.

Tiedustelen siis sitä, että löytyisikö täältä Kaakkois-Suomen alueelta tanssilavoja kiertävää porukkaa? Mikäli löytyy, niin haluatteko ottaa kaltaiseni tanssin harrastajan mukaan joukkoonne? Entä pääsisinkö kimppakyydillä tanssilavoille kanssanne?

Yhteydenotot sähköpostiin: mika.paakki(ät)suomi24.fi

4

366

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei voi olla totta

      Tämän viestin täytyy olla provo. Muussa tapauksessa olet tanssilavakulttuurin suhteen hämmästyttävän tietämätön, ikääsi nähden erityisen naivi tai sitten yksinkertaisesti hengenlahjojesi puolesta saamapuolelle jäänyt.

    • Tanssiruoska

      Kannattaa rekata nikki tanssi.nettiin ja kysellä sieltä.

    • Tätä palstaa paljon parempi tietolähde on:

      http://tanssi.net/

      ja siellä erityisesti mm. keskustelupalsta. Sinne oma nimimerki ja menoksi.
      Onnellista tanssivuotta 2012!

    • Voinee olla totta

      Tässä taitaa olla jokseenkin avoin ja ehkäpä oikeasti tanssista kiinostunut kaveri. Erään vastuksen suhteen sainoisin että, naiviutta lienee selkokielellä asiansa kertominen palstalla jossa kaikenmoiset vihjailut ym provot tosiaan on lähes ainut tapa ilmaista.
      Tästä poikkeaminen lennättää silmät selälleen joillekkin.

      Kun asia on niin kuin se on kirjoitettu niin mikäpä tuohon olisi vastata ja hoitaa alueen tanssiväkeä yhteen joltakin osin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      69
      929
    2. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      55
      918
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      39
      839
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      665
    5. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      21
      644
    6. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      33
      605
    7. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      246
      552
    8. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      44
      528
    9. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      162
      487
    10. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      5
      481
    Aihe