Moi!
Olen 30-v. ja 176 cm pitkä mies Imatralta. Aloitin tanssiharrastuksen n. yli kaksi vuotta sitten. Harjoittelemassa olen käynyt niin kilpatanssikursseilla kuin myös lavatanssikursseilla, tarkemmin sanottuna Tanssikoulu Onnenmaan kursseilla Lappeenrannassa.
Itse tansseissa olen käynyt sitten melko lailla harvemmin. Tosin, viime aikoina olen käynyt hieman useammin eli neljä kertaa ml. Tapanin tanssit. Tanssipaikkana on ollut Tölli eli Vuoksenniskan työväentalo.
Omasta tanssiosaamisesta voin kertoa sen, että vakiotansseista osaan kohtalaisen hyvin valssin, tangon sekä foxin. Lattareista parhaiten osaan cha-chata, jivesta mm. kädenvaihdon. Sambasta ja rumbasta on jonkinlainen käsitys, mutta niissä tarvitsisin lisää harjoitusta...
Nyt kun siis olen ollut hieman aktiivisempi tansseissa kävijä, niin olisin kiinnostunut käymään muillakin Etelä-Suomen tanssilavoilla ml. kesätanssilavat. Olisin kiinnostunut myös tutustumaan muihin tanssia harrastaviin ihmisiin.
Tiedustelen siis sitä, että löytyisikö täältä Kaakkois-Suomen alueelta tanssilavoja kiertävää porukkaa? Mikäli löytyy, niin haluatteko ottaa kaltaiseni tanssin harrastajan mukaan joukkoonne? Entä pääsisinkö kimppakyydillä tanssilavoille kanssanne?
Yhteydenotot sähköpostiin: mika.paakki(ät)suomi24.fi
Tanssilavoja kiertävää porukkaa Kaakkois-Suomen alueelta?
4
321
Vastaukset
- Ei voi olla totta
Tämän viestin täytyy olla provo. Muussa tapauksessa olet tanssilavakulttuurin suhteen hämmästyttävän tietämätön, ikääsi nähden erityisen naivi tai sitten yksinkertaisesti hengenlahjojesi puolesta saamapuolelle jäänyt.
- Tanssiruoska
Kannattaa rekata nikki tanssi.nettiin ja kysellä sieltä.
Tätä palstaa paljon parempi tietolähde on:
http://tanssi.net/
ja siellä erityisesti mm. keskustelupalsta. Sinne oma nimimerki ja menoksi.
Onnellista tanssivuotta 2012!- Voinee olla totta
Tässä taitaa olla jokseenkin avoin ja ehkäpä oikeasti tanssista kiinostunut kaveri. Erään vastuksen suhteen sainoisin että, naiviutta lienee selkokielellä asiansa kertominen palstalla jossa kaikenmoiset vihjailut ym provot tosiaan on lähes ainut tapa ilmaista.
Tästä poikkeaminen lennättää silmät selälleen joillekkin.
Kun asia on niin kuin se on kirjoitettu niin mikäpä tuohon olisi vastata ja hoitaa alueen tanssiväkeä yhteen joltakin osin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle934478Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖473106Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle852859- 781645
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391442450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1021224- 15957
- 184854
Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?
En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan37818Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah17812