Otin ensimmäisen ryypyn konjakkia vuodelle 2012. Miltä se seur vuosi näyttää? En tiedä olenko realisti vai pessimisti mutta en keksi oikein paljoa positiivista seur vuodelle.
Jotenkin nuoret ja lapset ajatuttaa.
Jotenkin nuoret ja lapset ajatuttaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kippis ja hyvää uutta vuotta 2012!
Ei se vuosi murehtimalla parane. Ainoastaan tekemällä.. Pyri pitämään oma taloutesi kunnossa ja huolehdi lähipiiristäsi, mm. kannustamalla ja akuutissa tilanteessa auttamalla.
Jokainen ihminen tarvitsee turvaverkon ja sen voimme aina luoda lähipiirissämme.
Täällä ollaan mieluummin teelinjalla.
Hyvää Uutta Vuotta myös täältä kaikille joille en ole muuten vielä ehtinyt toivottaa !
t. Pupu
Kiitos Pupu! Olisihan tässä ollut aikaa tehdä se kokonainen vuosi :).
Hyvää ja onnellista karkausvuotta 2012 ihan jokaikioselle; löytyköön se lyhty jokaiselle, lyhty joka valaisee elämän kauniiksi.
Alkoholismi on synnynnäinen ja parantumaton sairaus.
Siihen auttaa usko korkeimpaan voimaan, jumalaan. Sekä käynti kerholla, koko loppuikänsä, päivä kerrallaan.
Mikä parasta, kerholta onkin sitten erikiva lähteä kokouksen jälkeen virkistävälle ohrapirtelölle, esson paariin, samanhenkisessä kerholais-seurassa!
http://www.youtube.com/watch?v=RdEZLfueE5k
Hyvöö uutta vuotta!
=DW=
Olen samoilla linjoilla brutsparklingwinen kanssa, mitä sitä suotta murehtimaan. Nauti hetkestä, konjakin... öh tällä hetkellä vissiinkin jälkimausta ;)) ja siitä, että huomenna on työpäivä ja jälkimaku on poissa.
Uusi vuosi on myös uusi mahdollisuus :)
Muse ja Feeling Good sopii mainiosti uuden vuoden biisiksi.
Sen myötä hyvää uutta vuotta kaikille myös minulta
http://www.youtube.com/watch?v=_KPQclPzmS8
Mitenkä on, jos jokainen suomalainen viettäisi tipattoman tammikuun niin kuinka suuren loven se tekis valtion tuloihin?
Vai pitääkö meidän tukea köyhtyvää valtiota ostamalla enemmän viinaksia?