Nomi nimimerkki on kirjoittanut näkemyksetään SUT:in foorumille ja vaikea olla erimieltä, mutta kuka ties?
http://www.suomenufotutkijat.fi/sutforum2/viewtopic.php?f=3&t=4528&sid=b513c8f4c15b4d7bf1c59dc350e78f74
Vähän laittaa miettimään?!
10
311
Vastaukset
- Kooot kooot
Niin SINÄ olet kirjoittanut Sut;n foorumille kellonajasta päätellen.
Nomi=Kukko - 99,naintinain
Nii, kyllähä siin paljo asiaaki ol. Lihasyönti on kyl raakaa, eikä ees tarpeellist.
- UIFYUF
Nykyinen hirvikanta kasvaisi muutamassa vuodessa puoleen miljoonaan ilman metsästystä. Hirvikolarit kymmenkertaistuisivat ja metsätuhot taimikoissa laskettaisiin sadoissa miljoonissa. Sekö olisi hyvä ratkaisu?
Ihminen on sekaravinnon syöjä. - 99,naintinain
UIFYUF kirjoitti:
Nykyinen hirvikanta kasvaisi muutamassa vuodessa puoleen miljoonaan ilman metsästystä. Hirvikolarit kymmenkertaistuisivat ja metsätuhot taimikoissa laskettaisiin sadoissa miljoonissa. Sekö olisi hyvä ratkaisu?
Ihminen on sekaravinnon syöjä.Ja metsäkanat kotkottais liikoi, ilvekset tappais hirvein vasoi ja sorsat mekastas iha hirveest ku niit ois nii paljo. Ja metäthä kuuluukii vaa ihmisill, niide hyödyksihä ne oo vaa kasvanu ja niin edellee. Matkustellaa vasite iha muihiki maihi jotta pääse niide maide elikoit posauttelee, mitä muut se on ku tappajavieti tyydytyst?
Tiän kyl nuist asioist enemmä ku luulet, eikä hyvää ja samal yksinkertaist ratkaisuu oo, jos ei sit piä lahtaust sellasena. Ihmine ku kattoo vaa omalt kantiltaa.
Olkoo sekaravinno syöjä, mut iha turha tulla väittää et lihaa ois jotekii pakko syö, ku ei se oo. - 66, sikstisiksi
Ei ole raakaa kun kypsentää ensin, pälli.
- 99,naintinain
66, sikstisiksi kirjoitti:
Ei ole raakaa kun kypsentää ensin, pälli.
Kaik ei ees kypsennä ja pitäis sinuukii tietää mit tarkoitin, mut jos et, nii omapaha häpees.
- kauheeta kattoo
Parempaa jatkoa sutille!
- eewvwrf
ihne seko äijä
- Ei laita.
En luota yhteenkään ihmiseen, joka kirjoittaa puolustautua-sanan kahdella L:llä.
- Vee1
No voi herranlettas... kyllähän ne eläimetkin tappaa toisiaan syödäkseen eikä sillä ole mitään tekemistä älyn kanssa! Katsokaa piipittäjät luontodokkareita, meininki niissä on brutaalia mutta luonnollista. Miksi ihmiseläimen pitäisi olla jotain muuta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m724294Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1003740Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363429- 513010
- 402498
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182429Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222202- 231836
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami141625Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?331612