SALE on valittu ehdoikkaista kaikkein edustavimmaksi, parhaimman näköiseksi, tyylikkäämmäksi, hurmaavimmaksi, ja parhaiten pukeutuvaksi. Toki on aina ollut selvää, että oikeistosta löytyy paremman näköisiä, pukeutuvia ja tyylikkäimpiä ihmisiä, mutta perssa hommissa nämä ovat aika välttämätönkin ominaisuus. SALE on myös pankki nero, tshunamista eloon jäänyt hyvä kuntoinen rullaava luistelija, vain typerys jättäisi piirtämättä kuutosta äänestys lippuun! SALE ON FANTSU!!!!!! Ja SALEN jälkeen onkin SARIN aika!!!!!!!!!
uusi pressa jo valitu
8
82
Vastaukset
- no voihan vittu
???
- Ryysyläisnuori
Eipä ihme, että maan asiat ovat rempallaan, kun tuollaisia kokoomusnuoren tapaisia pinnallisia ja itsekäitä mielipiteitä yhä löytyy! Vain pinnalliset asiatko ovat presidentin tärkein puoli? Tuntevatko kokoomusnuoret muita kuin pinnallisia asioita?
Osa kokoomusnuorista ilmeisesti kuuluu hyvin toimeentulevien anastajien ja optiomiljonäärien perheisiin, joissa todellisesta työn teosta ja yhteiskunnan rakentamiseen liittyvistä ongelmista ei tiedetä mitään. Tämä on pinnallista sakkia, joka on oppinut delegoimaan työt ryysyläisille, jotta he pysyisivät ryysyläisinä.
Osa kokoomusnuorista kuuluu paikkakuntiensa pikkupisnesmiesten ja virkamiesten perheisiin, jotka pyrkivät kokoomuslaisuudellaan tekemään hajurakoa torppareihin ja duunareihin. Katsokaapa vain, miten kirkonkylissä kokoomus on aina valtapuolue. Silmäntekeviä!
Nyt kun aika on koventunut, hyväosaisten hyväosaisuus on joutunut koetukselle. Muutamille hyväosaisuus pyritään turvaamaan siten, että vähennetään kirkonkylien määrää ja keskitetään kaikki isojen pisnesmiesten kaupunkeihin. Kultapossukerhot suurenevat. - ihan tavallinen
Ryysyläisnuori kirjoitti:
Eipä ihme, että maan asiat ovat rempallaan, kun tuollaisia kokoomusnuoren tapaisia pinnallisia ja itsekäitä mielipiteitä yhä löytyy! Vain pinnalliset asiatko ovat presidentin tärkein puoli? Tuntevatko kokoomusnuoret muita kuin pinnallisia asioita?
Osa kokoomusnuorista ilmeisesti kuuluu hyvin toimeentulevien anastajien ja optiomiljonäärien perheisiin, joissa todellisesta työn teosta ja yhteiskunnan rakentamiseen liittyvistä ongelmista ei tiedetä mitään. Tämä on pinnallista sakkia, joka on oppinut delegoimaan työt ryysyläisille, jotta he pysyisivät ryysyläisinä.
Osa kokoomusnuorista kuuluu paikkakuntiensa pikkupisnesmiesten ja virkamiesten perheisiin, jotka pyrkivät kokoomuslaisuudellaan tekemään hajurakoa torppareihin ja duunareihin. Katsokaapa vain, miten kirkonkylissä kokoomus on aina valtapuolue. Silmäntekeviä!
Nyt kun aika on koventunut, hyväosaisten hyväosaisuus on joutunut koetukselle. Muutamille hyväosaisuus pyritään turvaamaan siten, että vähennetään kirkonkylien määrää ja keskitetään kaikki isojen pisnesmiesten kaupunkeihin. Kultapossukerhot suurenevat.Pidä puoles" ryysyläisnuori" elämässä.
Ikäsi puolesta voit päästä vielä pitkälle.Miksi tavoitella taivaita.Kaikkein tärkeintä on tietää mkä itsellesi on tärkeintä.
Onko se maine ja mammona vai normaali elämä ja omalla yrittämisellä saatu kohtuullinen toimeentulo.
Suurin osa kansasta on hyvin toimeentulevia eri puolueita kannattavia keskituloisia mikä haarukka on melkoisen leveä.
Miksi katkeroittaa mielensä ja kadehtia joidenkin materiaalista hyvinvointia?
Elä ja anna toistenkin elää!
Katkera sisällissotamme on mennyttä aikaa.Ollaan suomalaisia yhdessä.
"Mulle kuuluu kaikki" ajattelu on typerää.Tarkoitan, että sinä itse olet oman hyvinvointisi avainasemassa on poliittinen ajatusmaailmasi mikä tahansa.
Jos tänään menee huonosti huomenna kaikki voi olla toisin.
- NÄIN ON NÄREET:
Ilmankos" SALE" vaaleissa on rukkasia heilutellen kosinut työläisten ääniä, kun tietää, että kokoomusnuorten kaltaiset kusipäät äänestävät häntä jokatapauksessa ilman kosiskelua.
- sekoomusvanhus
KOKOOMUSNUORI, suosittelen että tuotat jatkossa sepustuksesi Suomi24:n yhteiskunnallisille keskustelupalstoille. Tämän palstan voisit jättää Hämeenlinnaan keskittyviin aiheisiin, vaikket nurkkakuntaisuuttasi ehkä uskalla tähyillä ahdasmielisen kotikaupunkisi ulkopuolelle.
- Kommarimuori
Jättäkää hyvät ihmiset tuon kokoomusnuoren kirjoitukset lukematta tai ainakin kommentoimatta. Typerys naureskelee partaansa - jos hänellä jo sellainen kasvaa - meidän kaikkien muiden kustannuksella, pitää pilkkanaan kaikkia ajattelevia ihmisiä ja koko yhteiskuntaa. Toivottavasti tuo hänen joka käänteessä mainostamansa mainostamansa SALE (po. Saukki) ei menesty vaaleissa kuin korkeintaan toiselle kierrokselle täpärästi.
Ja sitä paitsi Hämeenlinna-aihettahan tuo kirjoitus ei kosketa mitenkään, joten täysin asiattomana sen voisi poistaa. - KOKOOMUSNUORI
Koska valta kunnan ehkä eniten potentiaalia omaava politiikko SARI RAUTIO on edelleen Hämeenlinnalainen, on siis minunkin aiheeni paikallista. Kaikki vaikuttaa kaikkeen, mieli pide mieli piteeseen. Ei joku risteys kolari paikka sulje pois politiikkaa, päin vastoin, olen aivan varma, että mitä useampi kolauttaa ja mitä arvokkaammat vauriot pelteihin syntyvät, sitä hanakammin SARI voi olla muuttamassa tuota risteystä turvallisemmaksi. Jos tarvitaan lisää parkki paikkoja, on SARI mukana. Kuntien uudistus työ on aluillaan SARIN ja esim, Hattulan MIIAN kanssa. Ei politiikka ole mikään erillinen aihe Hämeenlinnassa, vaan se on läsnä koko ajan siellä missä asut. KOKOOMUS tekee arjesta helppoa, kunhan vain sossupummitkin sen oivaltaisivat. Kaikille on paikkansa yhteisissä talkoissa. KOKOOMUS poistaa turhat jännitteet esim työ paikoilta, jos vain äänestät sitä. Ei ole enää ay-jääriä synnyttämässä kuppi kuntia, vaan koko yritys saa kehittyä ja tuottaa voittoa järkevällä tavalla.
- tutiton
HOHHOHOIJAA! EI JAKSA ENÄÄN EDES MUUTA KUIN SÄÄLITTÄÄ TÄN TYÖTTÖMÄN LUUSERIN PÄIVÄUNET, KUN EI VANHEMMAT OLE VÄLITTÄNEET HÄNESTÄ EDES SEN VERTAA ETTÄ OLISIVAT LAITTANEET AIKOINAAN TUKIOPETUKSEEN. VEIKKAAN ETTÄ HÄNELLÄ ON VIELÄ LUKIHÄIRIÖN LISÄKSI PAHA ÄSSÄ VIKA, KOULUIKÄÄN ASTI JATKUNEESTA TUTIN SYÖMISESTÄ, JA SEN JÄLKEEN PEUKALON LUTKUTTAMISESTA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1074662Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293433No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 491514
- 361423
- 381236
- 141142
- 1591036
- 271028
- 6954