Tunnen yhden pojan, hän on ihan mukava mutta ei minun tyyppiäni. Hän olisi kiva kaverina,ei muuta. Tultiin yläasteelle, hän tuli luokallemme ja alussa luulin että hän on hirevä gimma-magneetti. Hän on tosi mukava, pukeutuu hyvin, suht pitkä yms. Luulin että kaikki ovat lätkässä häneen ja että hän saisi kenet haluaisi. Nyt eräs, joka on hyvä kaverini ja on ollut samalla luokalla tämän kyseisen henkilön kanssa kertoi että hänellä ei ole oikein ollut tuuria tyttöjen suhteen. Useat muut ovat tämän sanoneet myös, hän on jopa itse sen vahvistanut eli se ei ole mikään juoru jkoka kulkee ympäri kaupunkia vaan ihan tosiasia. Itseä käy hieman sääliksi, kun näin ihana ihminen ei ole ketään löytänyt. Hän on yrittänyt lähestyä useampiakin tyttöjä mutta kukaan ei ole kiinnostunut. Haluaisin auttaa häntä jotenkin. Olen lohduttanut häntä ja sanonut että hyvää kannattaa odottaa mutta se tuntuu jotenkin mitättömältä. Olen ollut hänen tukenaan ja olen viäläkin, mutta mitä voisin tehdä? Katsonko vain vierestä kun hän potee sydänsuruja vai voisinko auttaa jotenkin?
Player - oho, ei ookkaan
5
136
Vastaukset
Sydänsuruja siitä ettei saa tyttöystävää?
Tuskimpa hän niin herkkä on että riutuu tuollaisista asioista....
Jos alkaa säälittää liikaa niin anna säälipillua...
Tai ala itse seurustelemaan hänen kanssaan... Ihan sama minulle mitä yrität.- Huolestunut
En takottanu että oisi itkemässä jossaki ojan pohjalla ku ei oo seuaa -___- Hän on siis vain ilmoittau minule, että olisi kiva jos hänelläkin olisi joku läheisempi... JA kuten sanoin, hän ei ole tyyppiäni ja olemme vain kavereita. Eikä 14v varmaan ole säälipillua jakamassa kellekkään... Urpo...
- RoseOfSin
Kuulostaa ikävältä jutulta pojan suhteen. Uskon kuitenkin, että paras asia minkä voit tehdä, on se että olet ystävänä vierellä tukemassa! Hän arvostaa sitä varmasti. Jo se, että teit tämän aiheen, on merkki siitä että haluat hänelle hyvää ja ystävyyttähän ihmiset eniten tässä elämässä tarvitsevat - ystävät ovat elämän suola ja tukipilari! ;)
- just näin
Toi kuulosti niin kauheen tutulta, meiän luokallaki on semmonen aika hyvännäköinen, pitkä ja mukava poika, mutta ei oo tytöt kiinnostunu, ja jos hän olisi mun tyyppii, nappaisin hänet heti. Mutta mä oon ihastunu yhteen toiseen ihan mun kaltaseen poikaan (tyhmä, hauska ja ei mikään hyväkuntone muttei plösö) ja se siitä mun osasta, voisit tutustuu paremmin häneen, ystävystyä. Ei tarvitse olla mitään vakavaa, ehkä hän saisi siitä lohtua. Kannattaa kuitenkin tehdä selväksi, että et ole hänen tyyppiään, tai tulee vain lisää sydänsuruja. Viettäkää vaikka yhdessä vapaa-aikaa, muttei liikaa ettei sitten taas muut tytöt pelästy sinua. Jatka lohduttamista, kyllä hänellevielä joku tyttö löytyy :)
- nfgh5
Ihme friend-zonettajia taas liikkeellä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1269392
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485383Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p343893Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313585Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352644Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591572Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981557Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731418Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376