onko kellään kokemusta kyseisestä sportista? mua kiinnostais vallan vietävästi? kyse olis tästä 197 heppasesta versiosta!!!! kysymys koskee tekniikka asioita. onko murheita???
2,0 CLIO
3
185
Vastaukset
- Clio spööört
Multa löytyy edellisen korimallin 182 heppanen. Mukava auto eikä vikoja ole ollut öljynvaihto ja määräaikaishuoltoja lukuunottamatta.
Kulutus suht maltillinen 9l kaupunkiajossa, maantiellä menee 7.
Teho/ painosuhde erittäin kiva :) Hauska kiusata mersu ja bemarijuppeja pikkurenulla :)
Tekis kans mieli päivittää uuteen korimalliin.. - SportClio
Meillä on vaimon autona tuollainen 2006-mallinen 197. Pähäkkä laite. Ei mitään tekniikkaongelmia ja reilu 70 tonnia ajettu. Ai niin, paitsi talvella kuuluva kitinä kojelaudan reunoilta tai ulkopeileistä, tosin ei nyt niin hirveä vika mielestäni. Tuo on ehkä hieman keskivertoClioa parempi laadultaan kun on Dieppessä Renun sporttipajalla kokoonlaitettu.
Autolla on mukava ajella, varsinkin nurkka-ajoa ja reippaasti pienempiä mutkateitä. Matka-autoksi ei ehkä aivan paras valinta, ennen kaikkea lyhyiden välitysten vuoksi. 110 vauhdissa kierrokset noin 3500.
Joidenkien kulutusosien osalta ylläpito on jonkin verran tavallisia Clioja kalliimpaa, esim. Brembon jarrusetti kokonaisuudessaan on melkoisen hintainen. Kannattaakin tilata vaikkapa Briteistä, säästää melkoisesti. Sitten tietysti kulutus on pikkuautoksi oikeastaan aika hirveä, mutta suorituskykykin on sitten toisaalta vastaavasti melko hyvä. - relue
kiitos asiallisista vastauksista,joita näillä suoli24 palstoilta saa valitettavan vähän!! renaultin omistajat osaavat selvästikin käyttäytyä,niin kuin ihmisten pitäisi tehdä myös muitten merkkien sivuilla!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h562950Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062711Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv382431- 332269
Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501928Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151549- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1051235- 1771203
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731060