Olenko ainoa täällä kellä on ihanat vanhemmat?
Myös siskoni ja veljeni ovat ihania, sekä ihanaa sukua riittää paljon. Ainoa syy varmaan miksi olen täällä on se että riideltyäni äidin tai iskän kanssa, (joka tapahtuu harvoin & riidat ovat pieniä) tulen tänne katsomaan kirjoituksia ja minulle tulee hyvä mieli siitä että kaikki asiat ovat itselläni hyvin, sillä kirjoituksien jutut ovat miljardi kertaa pahempi kuin omani. Tosin osa jutuista on turhia, sillä kuka nyt välittää jos ei saa vaikka konetta kuusi vuotiaana. Naurettavaa!
Ihana perhe
2
76
Vastaukset
- vapaudenkaipuu
Mulla on ihanat vanhemmat.
Meillä on kyllä riitoja paljon. Välillä on isojakin. Tosin oon masentunut ja oon syönyt kaikenlaisia lääkkeitä, joista on osa ollu epäsopivia, mikä on sit välillä aiheuttanu riitoja tms.
Mulle mun porukat on vähän enemmän tiiätkö niinku kavereita. Meil on aika samanlaiset mielenkiinnonkohteet, etenki isän kanssa. Äidin kans on helppo keskustella asioista, kun ollaan usein samaa mieltä. Lisäks ollaan kaikki tosi temperamenttisia, joten tunteet tulee purettuu eikä tavallaan jää asioit hampaankoloo kytee. Ite oon aika sovitteleva luonne, ni ne riidat on tähän asti päättyny hyvin ja sopivasti anteeksipyyntöön.
En tiiä mitä pitäis sanoo. Meijän perhe on meidän perhe. Mun vanhemmat on mun vanhemmat, mikä on toki suurin syy siihen, että rakastan niitä. Ne rakastaa mua ja mä tiedän sen, vaikka sitä ei aina huomaisikaan. Mä oon oppinu niiltä paljon ja saanu niiltä paljon, minkä takia oon tosi kiitollinen kaikesta. Meilläkin toki on omat ongelmamme, mutta ongelmia tulee kaikissa ihmissuhteissa, eikä niiden pitäisi kaataa koko hommaa. Suurimmalla osalla näistä vinkuintiaaneista, jotka täällä valittavat kamalista vanhemmistaan, ovat juuri uhma-ikään yltäneitä pikku kakaroita.
Me olemme kaikki olleet siinä iässä, kun kaikki mitä iskä ja äiskä sanoo alkaa vituttaa ihan vitusti ja on PAKKO uhmata heitä ja huutaa, raivota ja pidättää hengitystä, kunnes saadaan mitä halutaan.
Sitten kun taas ei saada sitä vitun iPuhelinta joululahjaksi, niin sitten kirotaan vanhemmat alimpaan helvettiin ja kerrotaan siitä, kuinka vitun perseestä ne vanhemmat oikein ovat.
Kaikki nämä "yhyy, vittu vihaan mun iskää yhyy" tyypit saisivat olla vitun onnellisia, että iskä ylipäätään heitti lastinsa heidän äitiinsä eikä pornolehden väliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1137247
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985233Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333412Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961501Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?421270