Kysymys kuuluu, että miten te lapsettomat saatte ajatukset pois vauvanyrityksestä (siis esikoistaan yrittävät?). Välillä tuntuu etten saa aikaani oikein kulumaan vaikka teenkin kaikki päivittäiset toimet. Luen kirjoja, kuntoilen, surffailen netissä, katselen telkkaa yms. soittelen kavereille yms. silti on aina sellainen tunne, että joku puuttuu ja se on lapsi! miten teillä?
Työttömät lapsettomat
jo1vja6kklapseton
2
172
Vastaukset
- tullavaiei
mulla ei niinkään pyöri kokoajan mielessä, hoitoja jos monenlaista käyty ja niin edelleen...ajattelen vaan että tulee jos on tullakseen. Pakko ajatella sillä tavalla koska muutenkin yritän saada tressiä pois.
- JK
VAI IIN
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107582
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1065286Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p293517Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352564Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191886Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3561530Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311366Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?621364