Terve.
Kun ko. auton ko. moottorin käynnistää hyppää kierrokset n. 1500 rpm, n. 3 sekunnin ajaksi. Kuuluu napsahdus konepellin alta ja kierrokset normalisoituu. Tämän jälkeen haisee raaka diesel (ulkopuolella autoa). Ajolleen kone ei pätki (vielä) tai muutakaan.
Testeri antaa vikakoodin polttoaineen katkaisuventtiilistä mutta tämä jakanut mielipiteitä. Etenkin, kun auto oireili samalla tavalla aiemmin ja ko. venttiili vaihdettu syyskuussa 2010, eli ei kovin kauan aikaa sitten.
Kokemuksia ja hyviä veikkauksia siis kysyn ja asiallisia vastauksia kiitän jo etukäteen.
Bora 1.9 SDI käynnistysongelma.
MinäVaanKysyn
2
309
Vastaukset
- Eki K
vaihda auto
- POLONEN?????????????
Laita voiteluöljyä polttoaineen sekaan, mulla autto Polossa samaan vaivaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73893
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 51707
- 39664
- 49634
- 44630
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50560
- 37506