maa ja metsätalouys 2,8 miljardia €
eun tuet noin 1 mijjardi €
kunnallisverotuksen kautta noin 1 miljardi €
yhteensä noin 4,8 miljardii euroo...
sosiaali ja kansanterveys 14 miljardia josta sosiaalipuoli noin 3 miljardii ,
kansan terveyshuolto noin 11 miljardii josta myös maajussitkin käyttelee eräitä miljardeja ,,,käyttelevät kaikilla alueilla mutta veronmaksu eli yhteiseen hiileen ei puhalleta todella räikeen törkeetä käytöstä,,,
maataloustuet,
6
<50
Vastaukset
- kumm
Miten kunnallisveron kautta tulee maataloustukea, selitä, please ?
- pöljä,,,
http://www.keulink.fi/index.php?PAGE=82&NODE_ID=82&LANG=1 siinä pöljälle jos et osaa lukee mee maataloustoimiston tätien luo ne kyllä lukee sulle,,,
- kumm
pöljä,,, kirjoitti:
http://www.keulink.fi/index.php?PAGE=82&NODE_ID=82&LANG=1 siinä pöljälle jos et osaa lukee mee maataloustoimiston tätien luo ne kyllä lukee sulle,,,
Arska saa myös kunnallisveron kautta kaljarahaa.
- ,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.
ei tartte selittää jollet tierä se on sun vahinko ,,,,
- oletko arska....
käynyt koulua ja mikä olikaan matikan numero ????????????,,,,,,,,,,,,
- kumm
Arskan muisti ei oikein pelaa, liekö aivot surkastuneet, tässä taannoin sanoit tukien olevan 7 miljardia, ja sitten taas oli 48 miljardia mielestäsi tukien määrä.
Jotain rotia pitäs olla, parempi kun palaat siihen 48 miljardiin, onhan se näyttävämpi luku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1201924Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1251818Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101778Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561454Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341386Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4961038Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50969Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115912Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347874