Majoitus Langkawista

ddd

Kannattaako majoitus varata netistä esim. hotels.comin kautta vai saako paikan päältä samaan hintaan? Ekaa kertaa ollaan Langkawille menossa maalis-huhtikuun kieppeillä.

3

384

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katso

      Netistä mieleinen hotelli ja kysy hintaa suoraan. Ainakin itse sain halvimman hinnan näin Langkawin Sheratonista.

    • Samaan aikaan

      Hotels.com tuntui olevan omissa vertailuissamme kaikkein kallein vaihtoehto. Tai ei sittenkään, sillä mekin kysyimme hotellilta suoraan ja se oli kallein, heh. Varasimme omamme Booking.comista samalla kun lennot. Saatttaa olla hotellikohtainen juttu tuo, mistä kannattaa hotelli varata.

      Yksi hyvä vaihtoehto, minkä huomasin jälkikäteen, olisi ollut varata sekä lennot ja hotelli Malaysia Airlinesilta, kun kerran sen siivillä Langkawille lennämme. MAS tarjoaa lento hotelli paketteja myös ja ne tuntuu olevan aika ok hintaisia nekin.

      Mekin menossa maalis-huhtikuun vaihteessa.

    • Samaan aikaan

      Sorry sekaannus... No ei ollut booking.com

      Ihan siis supersaverillä varaus tällä kertaa tehtiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      626
    Aihe