Ostin miehelleni joululahjaksi DNA:lta kanavapaketin. Sain kortin heti mukaan ja kokeiltiin joulun jälkeen eikä toiminut. Viikon päästä menin DNA:lle ja kysyin, miksi ei toimi ja myyjä sanoi, että muistaa kun kävin ostamassa sen, mutta ei näköjään ollut laittanut kanavia kortille. Kului toinen viikko, eikä kanavat vieläkään näkyneet. Marssin takaisin samaiseen kauppaan ja nyt minua palveli eri myyjä, joka kysyi, onko meillä moduulia tv:seen. En tienny, että sellainenkin kapistus tarvitaan ja maksettiin siitä sitten 49 €, saatiin 20 € alennusta. Eikä toiminut vieläkään ja ihmekkös kun huomattiin, että television sisässä olevat piikit olivat vääntyneet kun tökittiin pelkkää korttia sinne ja moduulinkin reiät menivät jotenin ihmeellisesti kun tökittiin sitä jo valmiiksi vääntyneisiin piikkeihin. Piikit siis pitäisi upota moduulin sisään. Menin neljättä kertaa liikkeeseen ja sain uuden kortin ja sanoi, että pitäisi alkaa näkyä kahden päivän sisällä. Nyt kokeillaan sitä digiboxilla. Myyjä sanoi, että sen joka sen minulle möi olisi pitäny olla huolellisempi kanavien "asennuksen" kanssa ja olisi pitänyt kysyä tuleeko kortti tv:seen vai boksiin. Mitä korvauksia tällaisesta voi vaatia?
Mitä korvauksia vaatia?
hooän
1
59
Vastaukset
- Entinen tanan asiaka
Paras korvaus kun lopetat koko asiakassuhteen ja marssit toiseen kauppaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171897Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1181786Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101771Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561446Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341385Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4881026Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50966Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237913Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115911Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347869