Kuka helvatta sen anniKoon vai piruko se oli sinne palkkasi?
Nyt siellä on jo urheiluakin !
Samoin näitä välihuutoNWja: YLE PUHE, SUOMEN AINOA JNE J
Ne ovat niitä uudistuksia joita tehdään kun ihmisten on pakko lupamaksut maksaa hitto mitä moskaa
YLE PUHE piloilla !
23
609
Vastaukset
- kinkku
Olen samaa mieltä, ainut kanava jossa ei ole joku itseään vitsikkäänä pitävä juontaja juontamassa lähetystä KOKO AAMUN tyyliin voice, nrj, etc. Luulin että Yle puheessa saisi kuunnella järkeviä juttuja uutisten höystämänä, mutta ei! Olga jotain suhisevan ässänsä kanssa juontaa samaan tyyliin aamun 6.30-10 kuin muillakin hömppäkanavilla . APUA mikä kanava pelastaisi mun aamut?
- absatnt
Kokeile Radio Suomea. Itsekään en voi sietää aamuohjelmien tekopirteyttä, ja ainakaan toistaiseksi ei ko. kanavalta sellaista vastaan ole onneksi tullut. Myös Radio 1 vaikuttaisi ihan asiallista ohjelmaa lähettävän; klassista, ajankohtaisohjelmia, nostalgista musiikkia...
- Puhe takaisin
Kenelle Radio puheen uudistus on suunnattu? Ei ainakaan sen kuuntelijoille. Olga k kertoo kuinka syö hilloa ja hihittää. Tätä samaa paskaa tulee kymmeniltä eri kanavilta samaan aikaan aamulla. Mitä yle tarkoitti kun pilasi asillisen kanavan? Tätä samaa kaupallisten kanavien sontaako ne meinaa alkaa syöttää uuden yleveron turvin. Jos näin on ja tämä linja pysyy, niin vero ei ole perusteltu.
- Jäär
En ymmärrä kenen tarpeisiin Olga koo on pantu puhe radioon .puhetta ilman järkeä tulee jo varmaankin kuudelta kanavalta .Ei osaa erottaa Orivettä ja Orimattilaa toisistaan .Ei osaa kertoa edes lapsille mikä on faksi jne .Tuntuu kuin hän ei olisi valmistautunut ollenkaan lähetykseen.Saisi olla edes yksi kanava missä saisi olla rauhassa jonniinjoutavalta sässötykseltä.Kunnon toimikautta ohjelmaa kehiin,tyyliin "Kiveenhakatut".kiveen hakattu on loistava vanha ohjelma .ennen perheet kokoontui radion ääneen tosiaan kuuntelemaan. .kuka viitsii kuunnella Olgaa jonka lässytys on kui radio mafiaa ilman musiikkia .ei tosiaan kiinnosta kuunnella ,kun toimittaja Kollajan todistaa tyhmyyttään
- 4
Adressi pystyyn sen puolesta, että ottavat urheilun pois puheelta. Mitä järkeä kuunnella jpotain perähikiän potkupalloselostusta mielettömine rääkymisineen. Ei edes kuulema uutistenkaan eikä liikennetiedotusten ajaksi katkea urheiluselostus.
Miten lie hätätiedotteet? Kuuntele usitten urheiluhuutajan raakkumista kun joku kaasuvuoto uhkaa nurkan tajkana. - Urheilu YleX:lle
Urheilun voisi siirtää YleX:lle. Turhanpäiväinen kanava, että sinne se mahtuisi hyvin.
- kta
Puheessa ei pitänyt olla musiikkia. Nyt siellä on jotain rumpusooloja, jonka seassa miehen ääni kertoo jotakin. Miksi se rummun päristely on laitettu estämään ihmisäänen kuulumista. Sitä jytkettä on yölläkin. Kohta naapurit valittaa.
- Surkea uudistus
Yle Puheen Facebook-sivu on täynnä kielteistä palautetta uudistuksesta. Puheen toimitus yrittää epätoivoisesti puolustella uudistusta, mutta mihinkään ei päästä siitä, että uudistus on täysin epäonnistunut. Siihen yrittävät vedota, että merisää ja uutiset katkovat urheilulähetykset, mutta ei se ole urheilun seuraamista tähänkän asti haitannut.
http://fi-fi.facebook.com/ylepuhe?sk=wall- suomiradiofani
Vaadin toimiluvan pois ottamista jos urheilu tulee takaisin Radio Suomeen pilaamaan hyvät iskelmäohjelmat!
- weivimestari
Sen verran tuohon on pakko vastata, että uutiset ja merisää ovat todellakin häirinneet urheilulähetyksiä! Ei pidä huudella asioista joista ei tiedä - ei sitten yhttään.
- Ei urhelua puheelle
weivimestari kirjoitti:
Sen verran tuohon on pakko vastata, että uutiset ja merisää ovat todellakin häirinneet urheilulähetyksiä! Ei pidä huudella asioista joista ei tiedä - ei sitten yhttään.
Varmasti ovat sitä ei kukaan ole kieltänyt mutta Yle Puheen innokkaat fanit ovat jopa ehdottaneet, että ko. ohjelmat tulisivat Puheelta Suomen sijasta. Näin ne ei olisi pilaamassa urheilulähetyksiä ja urheilu ei olisi pilaamassa Puhetta.
- Huithapeli
suomiradiofani kirjoitti:
Vaadin toimiluvan pois ottamista jos urheilu tulee takaisin Radio Suomeen pilaamaan hyvät iskelmäohjelmat!
Ehdottomasti urheilu pitää pysyä pois Radio Suomesta. Emme tarvitse tarvitse tiettää rapakontakaisten kiekkoilijoiden lätkimisistä tunnin välein, emme mäen ponppijoista, eikä rataa pyörivistä, parhaansa yrittävistä ja kahdenkymmenen parhaan joukkoon tavoittelevista, silläkertaa kuitenkin hiukan huonovointisista, flunssaisista, nilloin mistäkin kärsivistä Suomen toivoista. Varsinkaan emme kaipaa niitä kommentaattoreita, joita urhelulähetyksissä käytetään asiantuntijoina, kun itse eivät ole menestyneet, kuin suunsoitossa. Perjantain puhelinlankoja ei saa katkaista kuin uutiset ja merisää.
- Yle ei tarvii lupaa
suomiradiofani kirjoitti:
Vaadin toimiluvan pois ottamista jos urheilu tulee takaisin Radio Suomeen pilaamaan hyvät iskelmäohjelmat!
Yleisradio ei tarvitse toimilupaa joten turhaan vingut.
- gee88
Järjetöntä koittaa saada kulttuurin ja urheilun fanit samalle kanavalle. Ehkä typerimpiä kanavauudistuksia ikinä.
- Huithapeli
Urheilu sopii hyvin Yle Puheelle, Urheiluselostajahan puuhuu, joskus hieman saattaa korottaa ääntänsä, harvemmin laulua luikauttaa. Yle Puhe on puheradio, sieltä sopii hyvin kuunnella vaikka kaikkia kansalaisia kiinnostavia pesäpalloluloksia. Urheilu on niin kiinnostavaa, onneksi sillä on nyt oma kanava.
- hehhhhhhhhhhh
ite kuuntelen yle puhetta iltasin kylvyssä ja oon ihan järkyttyny ettei kanavalta MUKA tule asiallista ohjelmaa(anti-nrj/voice-juttua), niin ne "asiattomat" taitaa sit tulla aamusin.. Alkakaa kuunnella iltasin kans.. Muuta en osaa sanoa..
- hehhhhhhhhhhh
POLITIIIIKKARADIO ROCKS!
- sport ei ole puhetta
Pilallehan se asema meni....joku Olga K yötä päivää äänessä.
Nyt täytyy Radio Ykkösen ja Suomen välillä vaihdella.
Ei ole talkradiota Suomessa.- erehdyin
Luulin että Radio Ykkönen meni konkkaan vuonna -95.
- matikkaa....
YLE Radio 1
1= Ykkönen - petronfin
Käykää kaikki täällä avautumassa YLE:n "uudistuksesta" :
http://yle.fi/puhe/ohjelmat/puheen_iltapaiva/radio_herattaa_tunteita_1300.html- huonokin kehitys
no uudistus se on huonokin uudistus.
- gfreeemu
helvetinmoinen patarummun paukutus ja sitten mainostaa itseään.
Vittu vaikka ruotsinkielisä rokkia ennemminki
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1121814Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101754Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1121728Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541434Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341380Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483998Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50955Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115903Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237894Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347858