Nonii, voisin tehä tähä threadia liittyen kaikenlaisiin kysymyksiin, jota olis tätä puhelinta koskien...
1)Tästä ei taida löytyä wlan/wifi-lähetintä?
2)Koneeseen yhdistäminen onnistuu vaan Kiesillä?
Oho, niit tulikin noi vähän. No, vastailkaapas kiltisti :))
1)Tästä ei taida löytyä wlan/wifi-lähetintä?
2)Koneeseen yhdistäminen onnistuu vaan Kiesillä?
Oho, niit tulikin noi vähän. No, vastailkaapas kiltisti :))
Vastaukset 11
Vanhimmat
1. Samsung Minissä on sisäinen wlan
2. Tietokoneeseen yhdistäminen onnistuu joko Kiesin kautta tai laittamalla puhelin massamuisti tilaan.
1) Tiedän, että siinä on sisäinen wlan. Kysymyksen pointti oli se, että sitä ei kaiketi pysty jakamaan
2)Ja puhelon laitetaan massamuistitilaan miten? :0
Jos siinä on vähintään Android 2.2 niin siinä pitäisi olla se jako ominaisuus.
Samsung Galaxy mini ohjeissa mainitaan seuraavaa:
Mobiilitukiasema Voit määrittää laitteen langattomaksi käyttöpisteeksi tietokoneille ja muille laitteille ja jakaa laitteen matkapuhelinverkkoyhteyden WLAN-ominaisuudella.
Mobiilitukiaseman käyttöönotto Avaa valmiustilassa sovellusluettelo ja valitse Asetukset → Langattomat ja verkot → Yhdist. ja siirr. tukiasema.Ota mobiilitukiasemaominaisuus käyttöön valitsemalla Mobiilitukiasema
Samsung Galaxy Gion saa Elisalta hintaa 119€ (~sama hinta), ja on tuota puhelinta parempi. Nopeampi prosessori ja hieman pidemmät toiminta-ajat. Näytössä enemmän pixeleitä, avarampi värimaailma ja se on hitusen suurempi.
Galaxy Noten saa verkkokaupasta hintaan 649,90€ (~sama hinta), ja on tuota puhelinta parempi. Nopeampi prosessori ja paljon pidemmät toiminta-ajat. Näytössä enemmän pixeleitä, avarampi värimaailma ja se on helvetisti SUUREMPI.
Moro poika asenti puhelimeensa kuvio koodin (samsung galaxy mini gt-s5570)
ja ei enää muistanut sitä ja nyt se on ihan jumissa. Olen naputellut siihen poikani antaman sähköpostiosoitteen ja salasanan muttei toimi sittenkään, mahtaneenko olla oikeat. Saakohan puhelinta enää toimimaan?
Sehän on HALKO. Hirmee hintanen. Mieluummin hommaa 10`1 tabin.
Mulla on Galaxy ja se tökkii
Mullaki :/ (gt s5570) tuli joku ilmotus että : Sovellus Samsungin Alkunäyttö (jotain paskaa) ei vastaa. yritä uudelleen hetken päästä. joutu viemään takuuseen dnaalle josta se on ostettukkin. ;)
mulla ei mee wifi päälle vaikka oon yrittäny käynnistää puhelimen uuestaa alkaa pikkuse jo tympii!
Puhelin on siis yleisessä tilassa? Siinä on kyllä jokin vika jos wifi ei mene päälle millään.