Mikäs

savuke, jolle on laitettu lainausmerkit??
2629
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuinka monta kirjainta ja onko apukirjaimia?

Äänestä
  • apuja ei ole, joko se on neli tai kuusikirjaiminen?
    Tää on tosi vaikee nurkka,tässä kysytään havaijisaarta, kuva paidasta,nainen,kukka,miehen naama,oluttuoppi,aavikot,kurkussa ja se savuke.

    Vaakasuoraan on kaksi sanariviä,molempiin tulee 8 kirj.toisessa on -elli kirjaimet lopussa ja toisessa -akki kirjaimet lopussa. Näitten alla on vaakasuorasanapaikka jossa olisi kirjainpaikkoja 9 ja sanan lopussa on jo kirjaimet -maat.

    Toivottavasti sait selvää. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


olikaan kirjoitti:

savuke, jolle on laitettu lainausmerkit??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu