Ensimmäinen sarjakuvaruutu: mieshahmo, jonka vatsan alapuolelle on piirretty pienen pojan kikkeli. Nuoli osoittaa siihen ja varmuudeksi on vielä kirjoitettu tikkukirjaimilla PILI.
Toinen sarjakuvaruutu: ihmisjoukko, joka huudahtaa yhteen ääneen: Missäs pojan housut ovat! Yksittäisten henkilöiden ajatuskuplia: - Reipas poika.
-hmph. Poika on siis löytänyt sukuelimensä.
-Onkohan tämä jokin uusi palvelu. ( Muistamme yläosattoman tarjoilijan ravintolassa. )
Työpaikalla on naispuolinen toimitusjohtaja ja alaiset ovat enimmäkseen naisia. Seuraavissa sarjakuvaruuduissa on satunnaisia ihmisten kohtaamisia. Nuoli osoittaa yhtä hahmoa, siihen on kirjoitettu: nakupelle.
Vierailija kysyy joltain toiselta tyypiltä: Mistähän löydän toimitusjohtajan?
-Kysykää tuolta pippelipojalta.
Nude työpaikalla
norminriikkoja
2
248
Vastaukset
- jk
vai iin
- norminriikkojas
Mitäs se poika oikein esittelee täällä? Poika kerää pisteitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372310
- 551327
- 841303
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361266- 631191
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39904Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121788- 31751
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23596Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55575